PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości układowej Bomi

  • Autor: PAP
  • 01 sie 2012 18:03

Sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości układowej Bomi

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych, postanowił o ogłoszeniu upadłości spółki Bomi z możliwością zawarcia układu.

REKLAMA

Spółka podała w komunikacie, że zgłoszone propozycje układowe zakładały spłatę 100 proc. zobowiązań w ciągu 3 miesięcy od zatwierdzenia układu dla drobnych wierzycieli ( z zobowiązaniami w łącznej kwocie nie większej niż 15 tys. zł), redukcję o 50 proc. zobowiązań wobec banków i ich spłatę w ratach w ciągu 10 lat oraz redukcję o 50 proc. zobowiązań wobec firm leasingowych i ich spłatę w ratach w ciągu 5 lat.

Propozycje układowe zakładały też, że zobowiązania wobec dostawców produktów świeżych (w kwocie ponad 15 tys. zł) zostaną zredukowane o 30 proc. i spłacone w ciągu 8 lat, a wobec dostawców produktów suchych o 40 proc. Zobowiązania wobec wierzycieli wynajmujących obiekty mają zostać zredukowane o 50 proc. i spłacone w ciągu 10 lat. Propozycje obejmowały też redukcję o 40 proc. zobowiązań pozostałych wierzycieli i ich spłatę w ciągu 8 lat. Pierwsza rata płatności ma być zapłacona po trzech miesiącach od zatwierdzenia układu.

"Propozycje układowe zakładały przystąpienie do układu wierzycieli posiadających zabezpieczenia na majątku spółki w postaci hipotek i zastawów rejestrowych, czyli banków finansujących działalność spółki" - napisano.

Tymczasowy nadzorca sądowy w swoim sprawozdaniu zaproponowała zmianę konstrukcji postępowania na upadłość układową z likwidacją majątku nieruchomego, co, jak podała spółka, zostało zaakceptowane przez jej zarząd.

"W ocenie zarządu postanowienie Sądu stwarza możliwość kontynuowania przez spółkę działalności, dokończenia procesu restrukturyzacji oraz zachowania miejsc pracy" - napisano w komunikacie.

Sąd postanowił o utrzymaniu zarządu własnego spółki, wyznaczył Ewę Kubiak na sędziego komisarza, a Grażynę Ossowską-Mazurek na nadzorcę sądowego.

Postanowienie o ogłoszeniu upadłości staje się prawomocne w terminie tygodnia od daty jego doręczenia.

Zarząd Bomi złożył w lipcu do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Jako powód złożenia wniosku spółka podawała wypowiedzenie kredytów przez Pekao, PKO BP i BRE Bank.

Prezes spółki, Witold Jesionowski, informował wcześniej, że Bomi we wniosku o upadłość zgłosiło wierzytelności o wartości około 220 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA