PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości układowej Bomi

  • Autor: PAP
  • 01 sie 2012 18:03

Sąd postanowił o ogłoszeniu upadłości układowej Bomi

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych, postanowił o ogłoszeniu upadłości spółki Bomi z możliwością zawarcia układu.

REKLAMA

Spółka podała w komunikacie, że zgłoszone propozycje układowe zakładały spłatę 100 proc. zobowiązań w ciągu 3 miesięcy od zatwierdzenia układu dla drobnych wierzycieli ( z zobowiązaniami w łącznej kwocie nie większej niż 15 tys. zł), redukcję o 50 proc. zobowiązań wobec banków i ich spłatę w ratach w ciągu 10 lat oraz redukcję o 50 proc. zobowiązań wobec firm leasingowych i ich spłatę w ratach w ciągu 5 lat.

Propozycje układowe zakładały też, że zobowiązania wobec dostawców produktów świeżych (w kwocie ponad 15 tys. zł) zostaną zredukowane o 30 proc. i spłacone w ciągu 8 lat, a wobec dostawców produktów suchych o 40 proc. Zobowiązania wobec wierzycieli wynajmujących obiekty mają zostać zredukowane o 50 proc. i spłacone w ciągu 10 lat. Propozycje obejmowały też redukcję o 40 proc. zobowiązań pozostałych wierzycieli i ich spłatę w ciągu 8 lat. Pierwsza rata płatności ma być zapłacona po trzech miesiącach od zatwierdzenia układu.

"Propozycje układowe zakładały przystąpienie do układu wierzycieli posiadających zabezpieczenia na majątku spółki w postaci hipotek i zastawów rejestrowych, czyli banków finansujących działalność spółki" - napisano.

Tymczasowy nadzorca sądowy w swoim sprawozdaniu zaproponowała zmianę konstrukcji postępowania na upadłość układową z likwidacją majątku nieruchomego, co, jak podała spółka, zostało zaakceptowane przez jej zarząd.

"W ocenie zarządu postanowienie Sądu stwarza możliwość kontynuowania przez spółkę działalności, dokończenia procesu restrukturyzacji oraz zachowania miejsc pracy" - napisano w komunikacie.

Sąd postanowił o utrzymaniu zarządu własnego spółki, wyznaczył Ewę Kubiak na sędziego komisarza, a Grażynę Ossowską-Mazurek na nadzorcę sądowego.

Postanowienie o ogłoszeniu upadłości staje się prawomocne w terminie tygodnia od daty jego doręczenia.

Zarząd Bomi złożył w lipcu do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Jako powód złożenia wniosku spółka podawała wypowiedzenie kredytów przez Pekao, PKO BP i BRE Bank.

Prezes spółki, Witold Jesionowski, informował wcześniej, że Bomi we wniosku o upadłość zgłosiło wierzytelności o wartości około 220 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA