PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sąd zablokował dzierżawę całej Almy

  • dlahandlu.pl
  • 17 lut 2017 07:52

Sąd zablokował dzierżawę całej Almy Alma

Sąd w Krakowie oddalił wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Almy wraz z przyznaniem prawa pierwokupu na rzecz spółki Alma Kraków, założonej i kontrolowanej przez Tomasza Żarneckiego.

REKLAMA

Jednocześnie sąd wyraził zgodę na zawarcie ze spółką Alma Kraków (należącej do Tomasza Żarneckiego) umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Almy, obejmującej zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową w supermarkecie w Krakowie przy ul. Pilotów nr 6.

Zgoda obejmuje zawarcie umowy dzierżawy pomiędzy zarządcą masy sanacyjnej Almy Market a spółką Alma Kraków zależną od Tomasza Żarneckiego, na czas nieoznaczony z prawem do wypowiedzenia umowy dzierżawy przez każdą ze stron z zachowaniem 6 - miesięcznego okresu wypowiedzenia. Przedmiot dzierżawy ma być wykorzystywany dla prowadzenia działalności gospodarczej o tym samym przedmiocie i charakterze, jaka była prowadzona dotychczas przez Almę.

Umowa dzierżawy zakłada obowiązek dzierżawcy zapłaty płatnego co miesiąc czynszu dzierżawnego oraz wszystkich kosztów związanych z przedmiotem dzierżawy, w tym opłat publicznoprawnych i opłat za media, itp., a także przejęcie praw i obowiązków ze stosunków pracy z pracownikami powyższego obiektu. Umowa dzierżawy nie zakłada ustanowienia prawa pierwokupu na rzecz dzierżawcy. Ponadto w dniu 15 lutego 2017 roku sąd wyraził zgodę na sprzedaż na rzecz Alma Kraków składników majątkowych masy sanacyjnej spółki obejmujących część zapasów sklepowych.

Jednocześnie sąd oddalił wnioski wierzycieli: PKO BP SA, BZWBK oraz Bać-Pol SA o powołanie Rady Wierzycieli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA