PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

SARP wybrało najładniejszą galerię

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 lip 2016 15:20

SARP wybrało najładniejszą galerię Tarasy Zamkowe, fot. Immofinanz

Architektura Tarasów Zamkowych została doceniona przez jury konkursu „Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015”. Najnowocześniejsze centrum handlowo-usługowe Lublina zdobyło prestiżowe wyróżnienie w kategorii „obiekt użyteczności publicznej – inne obiekty”.

REKLAMA

Wyróżniona przez SARP koncepcja Tarasów Zamkowych, powstała w lubelskiej pracowni architektonicznej Stelmach i Partnerzy, uwzględnia więc zrównoważone budownictwo, kontekst dziedzictwa kulturowego i otaczającą naturę. Pod uwagę wzięto także lokalizację – w samym sercu miasta, na dachu obiektu, stworzono miejsce spotkań ludzi, z widokiem na Zamek i pozostałe elementy historycznej panoramy miasta.

W uzasadnieniu Jury można m.in. przeczytać: „To jeden z nielicznych obiektów o czysto komercyjnej i rozrywkowej funkcji, który oparł się presji utylitarnej ekonomiki i - co może najważniejsze - zerwał z funkcjonującymi wśród inwestorów przekonaniami  na temat tego, co się ludziom podoba i co ich zachęca do zakupów. Okazuje się, że możliwość spacerowania po zielonym dachu może skuteczniej przyciągać klientów niż krzykliwe reklamy. Tych zresztą obiekt, co równie ważne, jest pozbawiony. Nieliczne wyłaniające się spod zielonego kopca fragmenty elewacji zadziwiają ascetycznym, jak na obiekt handlowy, detalem”.

- To wyjątkowo cenne wyróżnienie, bo w najbardziej, dla polskiego architekta, prestiżowym konkursie. Szczególnie że architektura Tarasów Zamkowych konkurowała z filharmoniami, muzeami, centrami kultury czy kongresowymi. Immofinanz dał się przekonać do niespotykanej dla handlowych obiektów minimalistycznej formy i położenie nacisku na proekologiczny i prospołeczny przekaz. To „zielone wzgórze”, otwarty park, w którym mogą spotykać się mieszkańcy Lublina jest jedyną, ale - jak widać - bardzo docenianą wartością tej przestrzeni – podsumowuje Bolesław Stelmach z pracowni architektonicznej „Stelmach i Partnerzy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA