PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Savills doradzał w rekordowej transakcji

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 mar 2016 10:52

Savills doradzał w rekordowej transakcji A4 Business Park

Na zlecenie Redefine Properties, polski zespół Savills, doradzał na etapie analizy i ceny transakcji kupna 75 proc. aktywów Echo Prime Properties, spółki należącej do Echo Investment. To największa transakcja w historii polskiego rynku nieruchomości.

REKLAMA

Savills wykonał analizę komercyjną, audyt dochodu operacyjnego netto poszczególnych aktywów oraz wycenił portfel, składający się z dziesięciu nieruchomości handlowych i ośmiu biurowych, o łącznej powierzchni około 428 tys. mkw. Wsparcia przy transakcji udzielały zespoły Wycen i Doradztwa, Inwestycyjny, Powierzchni Handlowych i Powierzchni Biurowych.

Do najważniejszych nieruchomości wchodzących w skład portfela należą: Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, Galaxy w Szczecinie, Galeria Echo w Kielcach, Amber w Kaliszu, Park Rozwoju w Warszawie, Malta Office Park w Poznaniu i A4 Business Park w Katowicach.

- Ta transakcja wpisuje się w międzynarodową strategię inwestycyjną Redefine Properties, która koncentruje się na dywersyfikacji geograficznej i wykorzystywaniu atrakcyjnych stóp zwrotu. To wyjątkowa okazja do zbudowania wiodącej platformy, obejmującej nieruchomości komercyjne w Polsce i do uzyskania od razu masy krytycznej. Wszystko to, dzięki nabyciu portfela nieruchomości handlowych wysokiej jakości i nawiązaniu współpracy z mocnym lokalnym partnerem - mówi Marc Wainer z Redefine Properties.

- Redefine jest kolejnym nowym inwestorem, który zdecydował się na ulokowanie kapitału w Polsce, ale pierwszym, który przekroczył symboliczny próg miliarda euro. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyjątkowej transakcji. Nasz klient konkurował z innymi międzynarodowymi inwestorami, z których każdy pracował pod presją czasu. Dynamika procesu była ogromna, dlatego dedykowaliśmy do tej transakcji zespół najlepszych ekspertów, aby zapewnić terminowość i profesjonalizm złożonej oferty. Decyzja o wyborze inwestora nie ograniczała się wyłącznie do ceny, ponieważ Echo Investment stworzy z Redefine fundusz typu REIT, zachowując 25 proc. udziałów w Echo Prime Properties. Uczestnictwo w tej transakcji to przywilej i gratulujemy jeszcze raz wszystkim, którzy byli w nią zaangażowani - mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA