PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Selgros Polska może wydać nawet 155 mln zł na przyszłoroczne inwestycje

  • www.portalspozywczy.pl
  • 11 paź 2012 20:47

Od początku działalności w Polsce sieć hurtowni Selgros zainwestowała w naszym kraju ok. 1,2 mld zł, otwierając 15 hurtowni typu cash&carry. W planach operatora są kolejne inwestycje - w ciągu 5 lat otworzy 5 obiektów, planuje także remonty już działających hal - informuje portalspozywczy.pl.

REKLAMA

W 2012 r. firma Selgros otworzyła w Gliwicach na Śląsku jeden nowy obiekt, przeprowadziła także remodeling dwóch hurtowni. - Już 16. października w Krakowie i Warszawie nastąpi oficjalne "otwarcie" naszych hal po zakończonych remontach. Wnętrze hurtowni zostało zmodernizowane i przeorganizowane tak, aby było bardziej przyjazne dla klientów. Wprowadziliśmy także stoisko oferujące świeże ryby i owoce morza - mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor Działu Marketingu Selgros Polska. - Wymieniona została duża część urządzeń, na bardziej efektywne i energooszczędne - dodaje.

Na przyszły rok plany inwestycyjne sieci hurtowni są bardziej ambitne. - W 2013 r. otworzymy jedną hurtownię, a trzy kolejne zmodernizujemy - wyjaśnia Cezary Furmanowicz. Przedstawiciel Selgrosu nie chce jednak zdradzić lokalizacji, w której powstanie nowy obiekt.

W przyszłym roku Selgros Polska może wydać na inwestycje nawet 155 mln zł. Według słów przedstawiciela sieci Selgros, budowa nowej hali o powierzchni 10 tys. mkw. "pod klucz" to koszt ok. 80 mln zł (bez kosztów zakupu działki pod inwestycję). Wartość modernizacji jednego obiektu waha się w granicach 20-25 mln zł.

W ciągu następnych 5 lat Selgros chce mieć w Polsce 20 hal cash&carry. Przedstawiciel sieci Selgros zaznaczył, że nowe hale będą powstawały w najlepszych lokalizacjach. - Będziemy stawiać na topowe lokalizacje, bo to zapewnia nam dużą liczbę klientów i obrót. Planujemy po jednej lokalizacji na rok, ale sytuacja na rynku nieruchomości nie jest łatwa - wyjaśnia.

Jeden z obiektów może powstać w Poznaniu. - Nie jest tajemnicą, że mamy już kupioną działkę w miejscowości Swadzim pod Poznaniem. Z realizacją inwestycji czekamy na odpowiedni moment, nie ma jeszcze terminów dotyczących jej realizacji - mówi przedstawiciel firmy.

Przedstawiciel dystrybutora nie chciał zdradzić planów spółki, które wychodziłyby poza tę perspektywę. - Cały czas obserwujemy rynek, przyglądamy się możliwościom inwestycyjnym, decyzje zostaną podjęte we właściwym czasie. Teraz jest za wcześnie, aby o tym mówić - tłumaczy Cezary Furmanowicz.

Więcej: www.portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA