PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sephora: Kryzys dotarł do branży kosmetyków luksusowych, ale potencjał polskiego rynku nadal jest wielki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 gru 2012 14:08

Sephora: Kryzys dotarł do branży kosmetyków luksusowych, ale potencjał polskiego rynku nadal jest wielki

W kolejnych latach sieć perfumerii Sephora chce utrzymać tempo rozwoju w Polsce na poziomie 5-7 nowych placówek rocznie. - Celujemy w miasta z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. Jedynym ograniczeniem w ekspansji jest dla nas zatem liczba dostępnych nowych lokalizacji dla naszych perfumerii - mówi Artur Garnczarek, dyrektor ds. sprzedaży, Sephora Polska.

REKLAMA

Plan na 2013 rok to 5-7 otwarć. - Będziemy wchodzić do największych galerii handlowych w takich miastach jak np. Katowice czy Poznań - zapowiada Artur Garnczarek.

Jak dodaje, potencjał polskiego rynku do rozwoju sieci oferujących kosmetyki luksusowe jest bardzo duży, a Polska jest trzecim największym rynkiem dla tej firmy w Europie. - W Polsce rynek kosmetyków luksusowych to około 8-10 proc. całego sektora kosmetycznego, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej jest to 3-4-krotnie więcej. Kluczowe w rozwoju tego segmentu jest zatem tempo wzrostu siły nabywczej Polaków - podsumowuje Artur Garnczarek.

Zdaniem dyrektora ds. sprzedaży Sephora Polska, w tym roku kryzys dotarł także do branży produktów luksusowych. - Co roku segment ten rósł w tempie dwucyfrowym. Ten rok przyniesie zaś wzrost na poziomie jednocyfrowym, około 5-7-proc. Mimo tych danych, 2012 rok był bardzo dobrym okresem dla naszej sieci - odnotowaliśmy kolejny wzrost sprzedaży i realizujemy cele biznesowe - podkreśla.

Jak mówi, firma odnotowała wzrost nie tylko związany z nowymi otwarciami, ale także w perfumeriach porównywalnych, działających dłużej niż rok.

W tym roku Sephora otworzyła pięć perfumerii w: Galerii Korona Kielce, CH NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim, CH Auchan w Białymstoku oraz CH Forum w Gliwicach. Tegoroczna ekspansja zakończyła się otwarciem nowego salonu w CH Auchan w Łomiankach.

Sieć przeprowadziła też modernizacje istniejących perfumerii, w tym między innymi w Silesia City Center w Katowicach, łódzkiej Manufakturze, CH Atrium Reduta w Warszawie i Centrum Handlowym Janki. - W przyszłym roku kolejnych 4-5 salonów przejdzie remodeling. Dotyczyć to będzie najlepszych lokalizacji w Polsce - zapowiada Artur Garnczarek i jednocześnie nie wyklucza optymalizacji sieci w przypadku niedochodowych lokalizacji. - W tym roku zamknęliśmy perfumerię w lokalizacji ulicznej w centrum Katowic. Tuż obok buduje się obecnie Galeria Katowicka, która już zmieniła mapę handlową w tym miejscu - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA