PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Serenada o krok od zdobycia finansowania

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 cze 2014 09:46

Serenada o krok od zdobycia finansowania

Krakowska inwestycja firmy Mayland Real Estates w najbliższym czasie może uzyskać finansowanie - dowiedział się portal Propertynews.pl. Serenada posiada także prawomocne pozwolenie na budowę.

REKLAMA

Inwestycja Serenada powstanie w sąsiedztwie Centrum Handlowego Krokus z hipermarketem Real o powierzchni 18 000 mkw., OBI o powierzchni 12 000 mkw. oraz kompleksu rozrywkowego w postaci największego w Krakowie 12- sto salowego Multikina i największego w Polsce aquaparku.

- Jest to rejon o największej w Krakowie koncentracji obiektów komercyjnych i rozrywkowych. Profil najemcy to profil zbliżony do Centrum Riviera. Patrzymy na potencjał okolicy, w której powstaje Serenada, gdzie bardzo mocno rozwija się cześć biurowa miasta. Mocny akcent stawiamy na dobrze dobraną strefę food court, której tam zdecydowanie brakuje, ofertę rozrywkową i dobrze dobrane marki modowe - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający, członek zarządu Mayland Real Estate.

- Zdecydowaliśmy się też na powiększenie strefy gastronomicznej(wcześniej komunikowane 2200 mkw.) o około 1,6-2 tys. mkw. Będzie ona miała w sumie około 4 tys. mkw. Warto dodać, że nie będą to tylko restauracje foodcourtowe, ale także bardziej klasyczne restauracje „zasiadane", na które czekają nasi klienci - dodaje Kiełbicki.

Plan firmy Mayland opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu potencjału lokalizacji, w której powstanie inwestycja. Po pierwsze chodzi tu o niski poziom nasycenia całego rynku krakowskiego powierzchnią handlową (536 mkw./1000 mieszkańców), jak i charakterystyki północnej części miasta.

- W północnej części Krakowa, gdzie powstanie Serenada, nasycenie powierzchnią handlową jest o 15 proc. mniejsze niż w pozostałej jego części. Jednocześnie mieszka tu 70 proc. populacji miasta i jednocześnie ma do dyspozycji tylko połowę dostępnej w mieście powierzchni handlowej. Ta dysproporcja sprawia, że północne dzielnice są doskonałą lokalizacją dla nowych obiektów. Są to też dzielnice najgęściej zaludnione - dodaje Maciej Kiełbicki.

Zdaniem dyrektora zarządzającego Mayland, w zasięgu obiektu znajdzie się nawet milion mieszkańców. - Szacowany rynek konsumencki w tej strefie wynosi 2,330 mld euro - podsumowuje Maciej Kiełbicki.

  • krakus 2014-06-17 13:07:26
    Pozwolenie na budowę maja od ponad roku a nie potrafią zdobyć finansowania - który to za pseudo menager odpowiada za taki stan rzeczy??? Wstyd...


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA