PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Serenada o krok od zdobycia finansowania

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 cze 2014 09:46

Serenada o krok od zdobycia finansowania

Krakowska inwestycja firmy Mayland Real Estates w najbliższym czasie może uzyskać finansowanie - dowiedział się portal Propertynews.pl. Serenada posiada także prawomocne pozwolenie na budowę.

REKLAMA

Inwestycja Serenada powstanie w sąsiedztwie Centrum Handlowego Krokus z hipermarketem Real o powierzchni 18 000 mkw., OBI o powierzchni 12 000 mkw. oraz kompleksu rozrywkowego w postaci największego w Krakowie 12- sto salowego Multikina i największego w Polsce aquaparku.

- Jest to rejon o największej w Krakowie koncentracji obiektów komercyjnych i rozrywkowych. Profil najemcy to profil zbliżony do Centrum Riviera. Patrzymy na potencjał okolicy, w której powstaje Serenada, gdzie bardzo mocno rozwija się cześć biurowa miasta. Mocny akcent stawiamy na dobrze dobraną strefę food court, której tam zdecydowanie brakuje, ofertę rozrywkową i dobrze dobrane marki modowe - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający, członek zarządu Mayland Real Estate.

- Zdecydowaliśmy się też na powiększenie strefy gastronomicznej(wcześniej komunikowane 2200 mkw.) o około 1,6-2 tys. mkw. Będzie ona miała w sumie około 4 tys. mkw. Warto dodać, że nie będą to tylko restauracje foodcourtowe, ale także bardziej klasyczne restauracje „zasiadane", na które czekają nasi klienci - dodaje Kiełbicki.

Plan firmy Mayland opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu potencjału lokalizacji, w której powstanie inwestycja. Po pierwsze chodzi tu o niski poziom nasycenia całego rynku krakowskiego powierzchnią handlową (536 mkw./1000 mieszkańców), jak i charakterystyki północnej części miasta.

- W północnej części Krakowa, gdzie powstanie Serenada, nasycenie powierzchnią handlową jest o 15 proc. mniejsze niż w pozostałej jego części. Jednocześnie mieszka tu 70 proc. populacji miasta i jednocześnie ma do dyspozycji tylko połowę dostępnej w mieście powierzchni handlowej. Ta dysproporcja sprawia, że północne dzielnice są doskonałą lokalizacją dla nowych obiektów. Są to też dzielnice najgęściej zaludnione - dodaje Maciej Kiełbicki.

Zdaniem dyrektora zarządzającego Mayland, w zasięgu obiektu znajdzie się nawet milion mieszkańców. - Szacowany rynek konsumencki w tej strefie wynosi 2,330 mld euro - podsumowuje Maciej Kiełbicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • krakus 2014-06-17 13:07:26
    Pozwolenie na budowę maja od ponad roku a nie potrafią zdobyć finansowania - który to za pseudo menager odpowiada za taki stan rzeczy??? Wstyd...

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA