PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Seria alarmów bombowych w całej Polsce. Ewakuacja centrów handlowych

  • Autor: Tvn24/PAP (AKTUALIZACJA)
  • 25 cze 2013 12:26

Seria alarmów bombowych w całej Polsce. Ewakuacja centrów handlowych

Co najmniej kilkadziesiąt urzędów, obiektów użyteczności publiczności a także centrów handlowych zostało ewakuowanych. Przyczyną akcji była seria anonimowych maili informujących o podłożeniu bomb.

REKLAMA

Ewakuowane są szpitale, prokuratury, sądy i urzędy.

Ewakuacja dotyczy także Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowej Górnicze. Silesia City Center w Katowicach w związku z informacją początkowo nie została otwarta. Obecnie (tj. od okoo 12:40) obiekt przyjmuje już klientów.

- W tej chwili w skali kraju odnotowaliśmy kilkadziesiąt - prawdopodobnie fałszywych - alarmów o podłożeniu ładunków wybuchowych - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik komendanta głównego policji. - Oprócz tego, że w wielu miejscach prowadzimy działania, by sprawdzić realność zagrożenia, co jest naszym obowiązkiem, także policjanci do walki z cyberprzestępczością, z Centralnego Biura Śledczego, i we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego robią wiele, żeby namierzyć osoby odpowiedzialne za te informacje".

O godzinie 14 odbyła się konferencja prasowa Ministerstwa Spraw Wewenętrznych.

 - Po informacjach o podłożeniu ładunku wybuchowego, które dotarły do 21 instytucji na terenie kraju, trwa sprawdzenie pirotechniczne; nie ma zagrożenia życia i zdrowia obywateli, alarmy były fałszywe - poinformował we wtorek szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

"Wprawdzie trwają jeszcze czynności sprawdzające, ale na podstawie informacji napływających do MSW możemy powiedzieć, że nie istnieje zagrożenie życia i zdrowia osób przebywających w tych instytucjach. Innymi słowy: alarmy te okazują się fałszywe" - powiedział dziennikarzom Sienkiewicz.

"W Polsce zdarza się codziennie jakiś alarm bombowy fałszywy, natomiast skala tych alarmów jest oczywiście nieporównywalnie większa i dlatego powołałem specjalny zespół pod moim kierownictwem, w skład którego wchodzą wszystkie służby podległe i nadzorowane przez ministra spraw wewnętrznych" - powiedział Sienkiewicz. Dodał, że zespół prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawców.

Szef MSW podkreślił, że ustalenie sprawców "tej nieprawdopodobnej hucpy" jest obecnie priorytetem dla policji i ABW.

Sienkiewicz przypomniał, że sprawcom grozi do ośmiu lat więzienia. "Mam nadzieję, że finał tej historii odbędzie się na sali sądowej i że sąd doceni skalę tego wydarzenia i będzie można liczyć w tej kwestii na najwyższy wyrok sądowy" - dodał.

"Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia obywateli polskich. Mamy do czynienia z fałszywymi alarmami bombowymi i w tej sprawie - mam nadzieję - będziemy w stanie ustalić sprawców" - podsumował szef MSW.

Sienkiewicz nie odpowiadał na pytania dziennikarzy, ale zapowiedział, że jeszcze we wtorek odbędzie się albo kolejne spotkanie z dziennikarzami, albo opublikowany zostanie komunikat MSW.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA