PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Seria alarmów bombowych w całej Polsce. Ewakuacja centrów handlowych

  • Autor: Tvn24/PAP (AKTUALIZACJA)
  • 25 cze 2013 12:26

Seria alarmów bombowych w całej Polsce. Ewakuacja centrów handlowych

Co najmniej kilkadziesiąt urzędów, obiektów użyteczności publiczności a także centrów handlowych zostało ewakuowanych. Przyczyną akcji była seria anonimowych maili informujących o podłożeniu bomb.

REKLAMA

Ewakuowane są szpitale, prokuratury, sądy i urzędy.

Ewakuacja dotyczy także Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowej Górnicze. Silesia City Center w Katowicach w związku z informacją początkowo nie została otwarta. Obecnie (tj. od okoo 12:40) obiekt przyjmuje już klientów.

- W tej chwili w skali kraju odnotowaliśmy kilkadziesiąt - prawdopodobnie fałszywych - alarmów o podłożeniu ładunków wybuchowych - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik komendanta głównego policji. - Oprócz tego, że w wielu miejscach prowadzimy działania, by sprawdzić realność zagrożenia, co jest naszym obowiązkiem, także policjanci do walki z cyberprzestępczością, z Centralnego Biura Śledczego, i we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego robią wiele, żeby namierzyć osoby odpowiedzialne za te informacje".

O godzinie 14 odbyła się konferencja prasowa Ministerstwa Spraw Wewenętrznych.

 - Po informacjach o podłożeniu ładunku wybuchowego, które dotarły do 21 instytucji na terenie kraju, trwa sprawdzenie pirotechniczne; nie ma zagrożenia życia i zdrowia obywateli, alarmy były fałszywe - poinformował we wtorek szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

"Wprawdzie trwają jeszcze czynności sprawdzające, ale na podstawie informacji napływających do MSW możemy powiedzieć, że nie istnieje zagrożenie życia i zdrowia osób przebywających w tych instytucjach. Innymi słowy: alarmy te okazują się fałszywe" - powiedział dziennikarzom Sienkiewicz.

"W Polsce zdarza się codziennie jakiś alarm bombowy fałszywy, natomiast skala tych alarmów jest oczywiście nieporównywalnie większa i dlatego powołałem specjalny zespół pod moim kierownictwem, w skład którego wchodzą wszystkie służby podległe i nadzorowane przez ministra spraw wewnętrznych" - powiedział Sienkiewicz. Dodał, że zespół prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawców.

Szef MSW podkreślił, że ustalenie sprawców "tej nieprawdopodobnej hucpy" jest obecnie priorytetem dla policji i ABW.

Sienkiewicz przypomniał, że sprawcom grozi do ośmiu lat więzienia. "Mam nadzieję, że finał tej historii odbędzie się na sali sądowej i że sąd doceni skalę tego wydarzenia i będzie można liczyć w tej kwestii na najwyższy wyrok sądowy" - dodał.

"Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia obywateli polskich. Mamy do czynienia z fałszywymi alarmami bombowymi i w tej sprawie - mam nadzieję - będziemy w stanie ustalić sprawców" - podsumował szef MSW.

Sienkiewicz nie odpowiadał na pytania dziennikarzy, ale zapowiedział, że jeszcze we wtorek odbędzie się albo kolejne spotkanie z dziennikarzami, albo opublikowany zostanie komunikat MSW.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA