PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Setki milionów na inwestycje dworcowe. Więcej miejsca na sklepy i usługi?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 13 kwi 2018 15:48

Setki milionów na inwestycje dworcowe. Więcej miejsca na sklepy i usługi? shutterstock

Spółka PKP dostała 700 mln zł kredytu od trzech banków: Pekao, PKO Bankiem Polskim i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Środki będą kolejnym źródło finansowania inwestycji, zaraz po funduszach unijnych i wsparciu z budżetu państwa.

REKLAMA

PKP ma zagwarantowane kolejne środki na realizację Programu Inwestycji Dworcowych. Pieniądze zapewni umowa kredytowa, którą spółka podpisała z trzema bankami: Pekao, PKO Bankiem Polskim i Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wysokość całego kredytu to 700 mln zł. Każdy z banków finansuje kredyt w jednakowej części.

 - Umowa zawarta pomiędzy PKP a trzema polskimi bankami: Pekao, PKO BP i Bankiem Gospodarstwa Krajowego zapewnia znaczące środki na realizację jednego z największych programów inwestycyjnych w naszym kraju. Jest to program zainicjowany i aktywnie wspierany przez polski rząd. Dlatego doceniamy fakt, że w dużej mierze będzie on realizowany dzięki sprawnej kooperacji podmiotów sektora państwowego – mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

- Widzimy prawdziwy renesans polskiej kolei. Realizowane na ogromną skalę inwestycje w dworce, infrastrukturę kolejową i tabor przekładają się nie tylko na zwiększony komfort podróżnych i rozwój poszczególnych regionów kraju, ale także wpływają pozytywnie na rozwój  polskiej gospodarki - mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP. - Cieszę się, że działania jednej z kluczowych spółek Skarbu Państwa wspierają nasze rodzime banki.  To przykład dobrej, efektywnej współpracy ważnych państwowych podmiotów, za którą bardzo dziękuję naszym partnerom – dodaje.

- Bank Gospodarstwa Krajowego konsekwentnie realizuje Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, aktywnie wspierając rodzime przedsiębiorstwa, a tym samym rozwój kraju. Udzielone finansowanie poprzez konsorcjum banków to kolejna transakcja BGK wpisująca się w tę Strategię oraz ważny krok wzmacniający relację z Grupą PKP, jednym z największych polskich pracodawców i czwartą co do wielkości koleją europejską - mówi Wojciech Hann, członek zarządu BGK.

- Jednym z zadań bankowości  korporacyjnej  Pekao jest wspieranie klientów w realizacji wieloletnich  planów inwestycyjnych. Bank Pekao, jako lider na rynku finansowania strukturyzowanego i konsorcjalnego, posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby być nie tylko dostarczycielem kapitału, ale przede wszystkim  kompleksowo strukturyzować transakcję  dłużną  przedsiębiorstwa  i pełnić rolę organizatora konsorcjum banków. Finansowanie dla PKP to już kolejny kredyt konsorcjalny podpisany przez Pekao w 2018 roku. Finansowanie to wspomoże PKP w realizacji programu inwestycyjnego i przyczyni się do dalszego rozwoju polskiej gospodarki – mówi Andrzej Kopyrski, wiceprezes zarządu Banku Pekao nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA