PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sfinks celuje w 200 restauracji

  • Autor: PAP
  • 19 lis 2015 16:18

Sfinks celuje w 200 restauracji Restauracja Sphinx

Sfinks Polska chce pozyskać z emisji akcji 12 mln zł i zakończyć rok z dodatnimi kapitałami własnymi na poziomie 6 mln zł - poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki. W 2020 roku Sfinks chce mieć ok. 200 restauracji.

REKLAMA

"W opublikowanej w grudniu ubiegłego roku strategii rozważaliśmy finansowanie rozwoju sieci z emisji obligacji, ale nie otrzymaliśmy na to zgody jednego z banków, a harmonogram spłat kredytów mocno ograniczał rozwój. Ograniczeniem dla spółki są też ujemne kapitały własne. Postaraliśmy się więc o nowy kredyt" - powiedział na czwartkowej konferencji wiceprezes Jacek Kuś.

Spółka pozyskała w BOŚ 7-letni kredyt na spłatę zadłużenia w PKO BP i ING BSK w wysokości 81,7 mln zł. W 2015 roku planuje spłacić 32 mln zł kredytu w PKO BP, a w 2016 roku 50 mln zł w ING BSK. Jednocześnie spółka porozumiała się z dotychczasowymi bankami co do umorzenia wszystkich odsetek w przypadku przedterminowej całkowitej spłaty kredytów (13 mln zł).

Sfinks zyska dzięki temu dodatkowe 10 mln zł netto.

Warunkiem uruchomienia kredytu w BOŚ są dodatnie kapitały własne.

Planowane jest więc podwyższenie kapitałów własnych poprzez emisję do 3,5 mln akcji serii N z wyłączeniem prawa poboru w drodze subskrypcji prywatnej. Prawo pierwszeństwa objęcia akcji będzie przysługiwało akcjonariuszom posiadającym co najmniej 1 proc. kapitału zakładowego spółki.

Budowanie księgi popytu odbędzie się w dniach 19-23 listopada. Spółka zamierza pozyskać z emisji 12 mln zł.

"Chcemy na koniec tego roku mieć dodatnie kapitały własne w wysokości 6 mln zł" - powiedział Kuś.

Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska, powiedział, że restrukturyzacja zadłużenia otworzy drzwi do współpracy z firmami leasingowymi i instytucjami finansowymi. Spółka zapewni sobie środki na inwestycje i może otworzyć około 100 nowych restauracji w latach 2015-20.

"Dzięki dokapitalizowaniu, konsolidacji kredytów, obniżeniu zadłużenia i wzrostowi kapitałów o ok. 22 mln zł będziemy mogli rozwijać sieć i finansować ten rozwój z własnych środków, bez konieczności dalszego dokapitalizowania. Zwiększamy naszą zdolność inwestycyjną" - powiedział Cacek.

Spółka zakłada, że w latach 2015-20 może otworzyć z własnych środków ok. 100 nowych restauracji.

"Chcemy mieć około 200 restauracji do 2020 roku" - powiedział Jacek Kuś.

Strategicznym celem inwestycji jest sieć Sphinx. Rozwijane mają być też Chłopskie Jadło i Wook. Celem jest podwojenie liczby restauracji w każdej z nich.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA