PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sfinks chce zainwestować w rozwój sieci 12,7 mln zł

  • Autor: PAP
  • 04 mar 2014 12:17

Sfinks chce zainwestować w rozwój sieci 12,7 mln zł

Sfinks chce zainwestować w tym roku w rozwój sieci 12,7 mln zł - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki, Sylwester Cacek. Dodał, że Sfinks liczy w najbliższych latach na dalszą poprawę wyników rdr.

REKLAMA

"Na ten rok mamy zarezerwowane w budżecie na rozwój sieci 12,7 mln zł. Planujemy otwarcie ok. 15 restauracji operatorskich, uruchomienie co najmniej 10 restauracji franczyzowych i rozwój projektu restauracji wolnostojących" - powiedział Cacek.

Spółka od tego roku nie będzie konsolidować placówek franczyzowych.

Sfinks planuje zwiększać liczbę restauracji operatorskich kosztem sieci franczyzowej. Przedstawiciele spółki tłumaczą, że jest to bardziej rentowna opcja, a model operatorski jest bardziej efektywny.

W IV kwartale Sfinks miał 518 tys. zł zysku netto przypadającego jednostce dominującej wobec 3,1 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny spadł do 932 tys. zł z 1,18 mln zł. Przychody wzrosły do 45,7 mln zł z 43,3 mln zł. Koszty sprzedaży w IV kwartale spadły o 11 proc.

W całym 2013 r. strata netto przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła 3,8 mln zł wobec 14,9 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny sięgnął 3,6 mln zł w stosunku do 3,7 mln zł straty w 2012 r. Przychody wyniosły 176,6 mln zł wobec 171,1 mln zł w 2012 r.

Cacek poinformował, że spółka planuje dalszą poprawę wyników rdr w najbliższych latach.

Prezes ocenia, że I kwartał tego roku będzie "lepszy" albo "znacznie lepszy" niż rok wcześniej.

Cacek poinformował, że kontynuowany będzie proces zamykania nisko rentownych placówek. Dodał także, że rozpoczęły się prace nad zmianami w koncepcie Wook.

"Będziemy próbowali podwyższyć marże w restauracjach Wook. Wszystkie sieci są rentowne, ale w przypadku Wooka widzimy potencjał do poprawy marż" - skomentował.

"Marże w restauracjach Chłopskie Jadło i Sphinx nas zadawalają, ale mimo wszystko pracujemy nad tym, by było lepiej" - dodał.

Prezes zapytany o ewentualne akwizycje odpowiedział: "Obserwujemy co dzieje się na rynku, ale na razie nie ma kogo kupować".

Na koniec 2013 r. Sfinks miał 93 restauracje Sphinx, 10 restauracji Chłopskie Jadło i 6 pod marka Wook.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA