PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sfinks poprawia wyniki, lecz wciąż jest na minusie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 kwi 2013 19:49

Sfinks zakończył rok 2012 z łączną stratą netto w wysokości prawie 10 mln złotych. To o 9 milionów złotych lepiej niż w roku 2011. Jednocześnie zmniejszeniu o 600 tys. złotych uległy przychody firmy.

REKLAMA

Łączny przychód netto firmy Sfinks w 2012 roku wyniósł 171, 1 mln złotych. Strata z działalności operacyjnej to 3,6 mln złotych (w 2011 roku 9,9 mln). Z kolei łączna strata netto wyniosła 10 mln złotych przy prawie 19 mln złotych w 2011 roku.

W 2012 roku Sfinks zrezygnował z funkcjonowania w Czechach na Węgrzech oraz odstąpił od rozwoju konceptu Express. Na negatywny wynik przyczynił się m.in. wzrost kosztów związanych z marketingiem (m.in. akcja w czasie Euro 2012 i rebrandingu Chłopskiego Jadła).

-  Grupa w minionym roku wypracowała przychody skonsolidowane w wysokości 171,1 mln zł, a tym samym utrzymała poziom sprzedaży zbliżony do 2011 r., przy czym należy zauważyć, że miało to miejsce w warunkach mniejszej liczby restauracji. Na szczególną uwagę zasługują wyniki sprzedażowe sieci Chłopskie Jadło, która w 2012 r. przeszła gruntowne zmiany, w tym rebranding, wprowadzenie nowego wystroju oraz nowej oferty. Wszystko to zaowocowało wzrostem obrotów o 11%, licząc na porównywalnej sieci - napisał w oświadczeniu prezes firmy, Sylwester Cacek.

Na 2013 rok firma planuje rozwój sieci sprzedaży, wzmocnienie działań marketingowych a także maksymalizację mocy sprzedażowych w już istniejących lokalach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA