PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sfinks: Popyt na nasze restauracje jest zarówno w dużych, jak i małych miastach

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2012 09:03

Sfinks otworzy wkrótce trzy restauracje, a w całym roku chce uruchomić podobną liczbę nowych lokali jak w 2011 roku - poinformował PAP Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska. Spółka widzi pozytywny wpływ trwającego Euro2012 na sprzedaż w wybranych lokalach.

REKLAMA

- W tym roku otworzyliśmy cztery restauracje franczyzowe Sphinx. Nowe lokale tej sieci powstały w Łodzi, Zgierzu, Starogardzie Gdańskim i Kutnie. To pokazuje, że popyt na nasze restauracje istnieje zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w miastach średniej wielkości, a nawet w małych. W tej chwili niemal gotowe do uruchomienia są jeszcze trzy dodatkowe restauracje, a kolejne są w przygotowaniu - powiedział PAP Cacek.

W 2011 roku Sfinks otworzył łącznie 15 nowych restauracji.

Prezes powtórzył, że spółka chce się w przyszłości rozwijać poprzez masterfranczyzę na rynkach zagranicznych, w Budapeszcie działa już jedna restauracja Sphinx. Priorytetem jest jednak rozwój sieci w kraju.

Cacek poinformował, że trwające Mistrzostwa Europy w piłce nożnej wpływają pozytywnie na sprzedaż w niektórych restauracjach grupy.

- Należy pamiętać, że bezpośredni skutek imprezy, jaką jest Euro, dotyczy przede wszystkim wybranej grupy lokali. Z tych najlepszych lokalizacji w miastach, gdzie odbywają się rozgrywki, jak dotąd rzeczywiście płyną pozytywne wieści - powiedział prezes, zaznaczając, że za wcześnie oceniać wpływ tych pozytywnych wyników na sprzedaż całej sieci.

Przedstawiciele spółki informowali wcześniej, że celem spółki na 2012 rok jest wypracowanie dodatniego wyniku operacyjnego. Wiceprezes spółki nie chciał się odnieść do wcześniejszych deklaracji.

Sfinks poprosił banki ING BSK i PKO BP o odroczenie spłaty odsetek od kredytu za maj i czerwiec. Planuje emisję akcji serii K i emisję obligacji zamiennych na akcje.

- Maksymalna nominalna wartość emisji obligacji zamiennych to 35 mln zł, natomiast nominalna wartość emisji akcji serii K nie przekroczy 3,7 mln zł. Szczegółowe warunki obu tych emisji będą dopiero przedmiotem uzgodnień. Obie emisje mają być przeprowadzone w ramach subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - powiedział Cacek.

O emisji obligacji zdecydować ma najbliższe walne spółki, które odbędzie się 29 czerwca.

Sfinks informował, że środki z emisji obligacji zamiennych na akcje spółka chce przeznaczyć na restrukturyzację zadłużenia i spłatę zobowiązań wobec banków. Na koniec marca łączne zadłużenie Sfinksa wobec ING BSK wynosiło ok. 56 mln zł, a wobec PKO BP ok. 33 mln zł.

Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami, w tym siecią 93 restauracji Sphinx, 8 restauracjami Chłopskie Jadło i 8 restauracjami WOOK.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA