PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sfinks wciąż walczy o cofnięcie decyzji UOKiK

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 gru 2015 12:34

Sfinks wciąż walczy o cofnięcie decyzji UOKiK Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks

Sukcesem dla spółki Sfinks zakończyło się odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Sąd uchylił wyrok niższej instancji, która z kolei oddaliła odwołanie spółki w sprawie decyzji prezesa UOKiK nakładającej karę za praktyki ograniczające konkurencję.

REKLAMA

Przypomnijmy, chodzi o decyzję wydaną 25 czerwca 2013 roku. Prezes UOKiK nałożył 464 tys. złotych kary za antyrynkowe praktyki Sfinksa. Według urzędu polityka cenowa w restauracjach franczyzowych sieci Sphinx narusza zasad konkurencji. Z informacji i dokumentów posiadanych przez Urząd wynikało, że ceny oraz promocje stosowane przez franczyzobiorców ustalane są odgórnie przez spółkę Sfinks Polska.

Spółka od początku nie zgadzała się z decyzją. Złożono odwołanie do Sądu Okręgowego. Ten oddalił jednak wnioski polskiej firmy. Według ostatniego wyroku Sądu Apelacyjnego, niższa instancja nie rozpoznała istoty sprawy, czyli pominęła analizę umów franczyzy i nie przeprowadziła żadnych działań w tym zakresie.

Sprawa wróci do Sądu Okręgowego, a wskazane w uzasadnienia Sądu Apelacyjnego wytyczne będą musiały zostać rozpoznane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA