PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sfinks wyda 13 mln zł na inwestycje. Nowe lokale będą powstawać w centrach handlowych

  • www.portalspozywczy.pl
  • 05 mar 2013 14:50

Sfinks wyda 13 mln zł na inwestycje. Nowe lokale będą powstawać w centrach handlowych

Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło, zamierza zintensyfikować rozwój w 2013 roku. Będzie otwierać kolejne restauracje, a także zwiększać możliwości sprzedażowe już działających. Co istotne, nowe lokale będą pojawiać się przede wszystkim w prestiżowych lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu. Zarząd nie wyklucza także przejęć i ekspansji zagranicznej - informuje portalspozywczy.pl.

REKLAMA

- W bieżącym roku chcemy skoncentrować się na silniejszym zaistnieniu w atrakcyjnych lokalizacjach, generujących wysoką sprzedaż. Już mogę powiedzieć, że pojawimy się znów w bardzo dobrym punkcie w Galerii Krakowskiej, budujemy pierwszą wolnostojącą restaurację Sphinx przy centrum handlowym Futura Park we Wrocławiu, będziemy także obecni w poznańskim City Center, czyli nowo budowanym centrum handlowym przy dworcu głównym. Obecnie trwają prace związane z uruchomieniem sześciu restauracji. Rozmowy na temat kolejnych inwestycji są w toku. Mamy atrakcyjne koncepty, które wpływają na generowanie ruchu i wiele punktów zabiega o pozyskanie naszych restauracji - komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.

- Nowe lokale będziemy otwierać także we franczyzie, gdzie inwestycje będą udziałem franczyzobiorców. Po wynikach widać, że nasza oferta jest korzystna dla osób współpracujących ze Sfinksem w tym modelu, a jeszcze pracujemy nad jej uatrakcyjnieniem - dodaje Sylwester Cacek.

Oprócz Poznania, Krakowa i Wrocławia, Sfinks prowadzi także prace m.in. nad uruchomieniem restauracji Chłopskie Jadło w podpoznańskim Luboniu oraz restauracji Sphinx i Chłopskie Jadło w stołecznym centrum Factory Annopol. Trwają także rozmowy na temat kolejnych lokalizacji, również w Warszawie. Jak zapowiedział prezes, spółka chce powrócić do miejsc, w których była obecna choćby w 2008 roku, a później została zmuszona do rezygnacji z tych lokali. I tak możliwe są nowe restauracji przy rynku w Krakowie czy Poznaniu.

Jak podkreślił prezes, obecny kryzys to dobry czas na otwieranie nowych lokali, ponieważ sytuacja ekonomiczna zmusza niektóre sieci do rezygnacji z placówek. Poza tym spodziewane upadłości w branży gastronomicznej, wygenerują sporo nowych, atrakcyjnych lokalizacji.

Jednocześnie Sfinks upatruje szans na zwiększenie przychodów i poprawę rentowności sieci w zmianach organizacyjnych w niektórych restauracjach.

W 2012 roku Sfinks przeprowadził szereg działań prosprzedażowych w swoich restauracjach. Dzięki temu Grupa Sfinks utrzymała wyniki na zbliżonym poziomie co rok wcześniej, mimo zmniejszenia liczebności sieci w wyniku zamknięcia nierentownych restauracji.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA