PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieć Briju szantażowana

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 paź 2015 11:11

Sieć Briju szantażowana Salon Briju

Spółka Briju złożyła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Według zarządu firma była szantażowana przedstawieniem informacji o zakupie nieruchomości w fałszywym świetle w mediach.

REKLAMA

- W ostatnim okresie spółka oraz członkowie zarządu stali się przedmiotem bezprecedensowego ataku, mającego na celu zniszczenie ich wiarygodności oraz dobrego wizerunku. Nasilone działania w mediach tradycyjnych i elektronicznych przeciwko dobremu imieniu spółki, groźby karalne oraz żądania finansowe, z których treści jednoznacznie wynika, że osoby będące ich autorami są jednocześnie odpowiedzialne za pojawiające się fałszywe treści w środkach masowego przekazu krzywdzące dobre imię spółki i członków zarządu spowodowały, że spółka złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - podał zarząd Briju w komunikacie.

Spółka podaje także szczegóły kupna nieruchomości, o której informowano na początku br. W ostatnich dniach Briju kupiło nieruchomość w Gnieźnie, za którą zapłacono ponad 5 mln złotych. Znajdują się na niej dwa budynki usługowo-produkcyjno-handloweo powierzchni użytkowej 647 mkw. i 729 mkw. Pomieszczenia są częściowo wynajmowane, a puste lokale firma chce wykorzystywać jako magazyn.

- Zarząd informuje, że do stycznia 2015 roku nieruchomość była własnością Futurat Financial Sp. z o.o. i Spółka S.K.A., spółki powiązanej osobowo z Zarządem Spółki. Spółka Futurat Financial Sp. z o.o. i Spółka S.K.A. zbyła m.in. przedmiotową nieruchomość w związku z realizowanymi planami zakończenia działalności deweloperskiej. Nieruchomość ostatecznie trafiła do spółki Peran Sp. z o.o.. Cena sprzedaży przedmiotowej nieruchomości przez Futurat Financial Sp. z o.o. i Spółka S.K.A. nie odbiegała istotnie od ceny po jakiej nieruchomość nabył Emitent - poinformowano.

Decyzja o zakupie wynikała z rozwoju sieci sklepów. Konsekwencją faktu jest konieczność wdrożenia nowego modelu realizacji dostaw. Ma on pozwolić na większą optymalizacji kosztów poprzez np. niższe koszty metkowania towaru, przygotowania wysyłek czy magazynu dla opakowań biżuterii. - W związku z powyższym Spółka zdecydowała o zakupie nieruchomości celem zabezpieczenia swoich interesów w podanym wyżej zakresie i rozpoczęła obecnie adaptację nieruchomości do swoich potrzeb (utwardzenie dojazdu do części magazynowej, montaż monitoringu) - informuje zarząd.

- Zarząd Spółki zdecydował o przekazaniu powyższych informacji do publicznej wiadomości z uwagi na próbę szantażu groźbą przedstawienia wprowadzanych zmian organizacyjnych i zakupu nieruchomości w fałszywym, negatywnym świetle w środkach masowego przekazu - podano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA