PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieć Bytom w coraz lepszej formie. Będą nowe sklepy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 sie 2014 14:16

Sieć Bytom w coraz lepszej formie. Będą nowe sklepy

Do końca III kwartału spółka odzieżowa Bytom SA planuje powiększyć swoją sieć o trzy sklepy. Mają powstać w: CH Wola Park w Warszawie, Galerii Sfera w Bielsku-Białej i Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Firma negocjuje też wejście do kilku innych, istniejących obiektów handlowych.

REKLAMA

Na koniec czerwca 2014 roku sieć producenta mody męskiej składała się z 76 sklepów o metrażu 7712 mkw. wobec 70 sklepów rok wcześniej.

W I kwartale 2014 roku ruszyły dwa punkty: w Centrum Handlowym Lublin Felicity oraz Galerii Amber w Kaliszu. W II kwartale również miały miejsce dwa otwarcia: w CH Galeria Łódzka oraz CH Alfa Białystok. Sklepy zostały zaprojektowane w nowej aranżacji, mającej na celu zaprezentowanie zmian, jakie zaszły w oferowanych produktach.

Pierwsze półrocze 2014 roku Bytom SA może uznać za udany. W tym czasie przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 46 mln zł, wobec ponad 38 mln w I półroczu 2013 r. O ile w I półroczu 2013 roku sieć odnotowała 1,8 mln zł zysku, to I półrocze br. zamknęła zyskiem na poziomie 4,1 mln zł. "Oznacza to, iż w I kwartale 2014 roku sieć osiągnęła punkt swojej rentowności, a w II kwartale 2014 roku wygenerowała zyski pozwalające nie tylko pokryć koszty funkcjonowania firmy, lecz również zrealizować zysk netto na poziomie 1,1 mln zł" - czytamy w raporcie firmy.

W I półroczu 2014 roku odnotowano 11-proc. wzrost średniej miesięcznej liczby wejść do jednego sklepu. "Potwierdza to zdobywanie nowych klientów oraz stałe, zwiększające się zainteresowanie marką i oferowanymi przez Bytom produktami" - podaje spółka w raporcie.

Istotną poprawę spółka odnotowała też w liczbie zrealizowanych paragonów w relacji do liczby wejść do sklepów (wzrost o 2 punkty procentowe) oraz we wskaźniku sprzedanych sztuk na jednym paragonie (wzrost o 9 proc.).

Firma Bytom rozpoczęła swoją działalność w lipcu 1945 roku. Od 1995 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA