PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieć Lidii Kality chce wyjść poza Polskę

  • Autor: PAP
  • 28 maj 2015 18:56

LK Designer Shops, spółka debiutująca w czwartek na rynku NewConnect, ma zamiar w niedługim czasie przeprowadzenie kolejnej emisji akcji. Ponadto, w 2017 roku spółka może wypłacić dywidendę i zadebiutować na rynku głównym GPW. Projektant ubrań nawiązuje także kontakty z zagranicą w celu otwarcia nowych sklepów - powiedział w rozmowie z PAP zarząd spółki.

REKLAMA

"Oczywiście planujemy kolejną emisję i powinna się ona niedługo pojawić. Myślę, że będzie ona podobna lub większa niż obecna" - powiedział PAP Andrzej Kalita, prezes LK Designer Shops.

"Jeżeli będziemy robili kolejne emisje, to nie chcemy przekroczyć pewnego pułapu. Myślę, że 30-33 proc. udziałów to jest maksimum, które będziemy chcieli sprzedać" - powiedział podczas prezentacji Andrzej Kalita.

Prezes poinformował PAP, że do czasu gdy trwa rozwój spółki dywidenda nie będzie wypłacana. "W związku z tym dywidenda najwcześniej będzie możliwa w 2017 roku" - powiedział Kalita.

Spółka planuje przeniesienie notowań na rynek główny. "Jeżeli nasza kapitalizacja po osiągnięciu pułapu 24 sklepów nie będzie wystarczająca, aby przejść na główny rynek, to zastanowimy się czy zwiększyć jeszcze bardziej sprzedaż" - powiedział prezes Kalita.

"Jeżeli natomiast będzie wystarczająca, to będziemy chcieli przenieść notowania na rynek główny GPW" - dodał.

Strategia rozwoju spółki zakłada rozwinięcie sieci sprzedaży do końca 2016 roku do około 24 sklepów z czego 12 będzie własnych, a 12 franczyzowych. "To wszystko po to, aby zwiększyć wyniki finansowe" - powiedział Andrzej Kalita.

"Proporcja może się zmieniać w zależności od tego, jakie będą propozycje w poszczególnych miastach. Na tę chwilę mamy już dwa lokale w systemie franczyzowym, których otwarcia przewidujemy na jesień - Wrocław i Białystok" - dodała Lidia Kalita, wiceprezes LK Designer Shops.

Przedstawiciele spółki poinformowali PAP, że prowadzą rozmowy w sprawie otwarcia pierwszych sklepów za granicą. "Mamy już trochę klientek zagranicznych jeśli chodzi o sprzedaż internetową, ale prowadzimy obecnie rozmowy z Ukrainą i Dubajem na temat otwarcia tam swoich punktów sprzedaży" - powiedziała PAP Lidia Kalita.

"Te rozmowy na razie są na etapie wstępnym. Mamy podpisaną umowę z agentem, który ma nas tam reklamować w Dubaju. Z Ukrainą mamy kontakty bliskie, dlatego że mamy tam osoby, które bezpośrednio uczestniczą w relacjach biznesowych i w przyszłym tygodniu będziemy dyskutować o zorganizowaniu pokazu naszej kolekcji co ma przyczynić się do znalezienia franczyzobiorców" - dodał Andrzej Kalita.

W jego opinii, mimo trudnej sytuacji gospodarczo-politycznej na Wschodzie, rynek ukraiński ma potencjał do rozwoju sprzedaży.

LK Designer Shops to firma założona przez Lidię i Andrzeja Kalitów. Specjalizuje się w projektowaniu oraz sprzedaży kolekcji mody dla kobiet. Kalita jest założycielką i byłą projektantką marki Simple Creative Products, która należy obecnie do grupy Gino Rossi.

Marka "Lidia Kalita" jest obecna na rynku od początku 2014 r., ma obecnie 10 punktów sprzedaży i plasowana jest w segmencie premium.

Kurs PDA spółki LK Designer Shops wzrósł w czwartkowym debiucie na NewConnect o 1,43 proc. do 7,1 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA