PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieć Sklep Polski blisko otwarcia trzysetnej placówki

  • www.portalspozywczy.pl
  • 25 lip 2013 15:53

Sieć sklepów detalicznych Sklep Polski zbliża się do otwarcia trzysetnej placówki, a do końca 2013 roku chce powiększyć tę liczbę do 324 sklepów - poinformował serwis portalspozywczy.pl dyrektor sieci Maciej Igliński.

REKLAMA

- Na chwilę obecną mamy 296 sklepów, a na koniec tego roku planujemy, żeby było to 324 sklepy. Na razie chcemy rozwijać się w zachodniej części Polski, czyli na terenie naszego działania - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Igliński.

- Działamy na terenie Wielkopolski, województwa Kujawsko-Pomorskiego, Łódzkiego, Pomorskiego i Dolnośląskiego. Jesteśmy też w województwie Lubuskim i m.in. na tym terenie mamy jeszcze dużo do zrobienia - dodał.

Igliński powiedział też, że obecnie osiem sklepów to sklepy własne, a 67 to sklepy na twardej franczyzie.

- W tej chwili nie planujemy rozwijać sieci sklepów własnych, czyli liczba ośmiu sklepów własnych nie zwiększy się do końca tego roku - powiedział.

Na koniec 2012 roku sieć Sklep Polski liczyła ok. 290 sklepów (z czego 62 sklepy na twardej franczyzie).

Sieć Sklep Polski jest również obecna w Wielkiej Brytanii i nadal się rozwija.

- Obecnie mamy cztery sklepy w Wielkiej Brytanii i ta liczba wciąż rośnie. Myślę, że do końca tego roku powinny zostać tam otwarte jeszcze ze trzy sklepy - powiedział Igliński.

Sieć Sklep Polski powstała w 1999 roku z inicjatywy właścicieli niezależnych sklepów oraz gnieźnieńskiej firmy PHUP Andrzej Szeszycki (obecnie PHUP Gniezno) jednej z największych rodzimych firm hurtowych.

Początkowo sieć Sklep Polski funkcjonowała jako integralna część firmy PHUP Andrzej Szeszycki. W kwietniu 2008 r. została wyodrębniona spółka PHUP Gniezno Sp. z o.o. Sklep Polski Sp.k., która jest częścią grupy kapitałowej PHUP Gniezno. Jest to firma rodzinna o kapitale polskim.

Sieć rozwija się w oparciu o centra dystrybucji głównego dostawcy PHUP Gniezno Sp. z o.o. Hurtownia, dlatego też najwięcej sklepów znajduje się w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Do końca drugiego kwartału 2010 roku, sieć Sklep Polski działała tylko i wyłącznie w formie miękkiej franczyzy. Od 1 lipca 2010 roku sieć ruszyła z programem utwardzania franczyzy, który ma na celu zwiększenie integracji sieci ze sklepami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA