PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieć sklepów Zygzak na zakręcie

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 kwi 2013 14:06

Czynsze za najem powierzchni w centrach handlowych są nadal za wysokie - uważa Krzysztof Kohnke, właściciel sieci sklepów papierniczych Zygzak. To jedna z przyczyn zamrożenia tegorocznych inwestycji.

REKLAMA

- W tym i przyszłym roku nie przewidujemy otwarć kolejnych sklepów - mówi Kohnke. - Chyba, że trafiłaby się dobra lokalizacja w dużym centrum handlowym, z niskim czynszem. Ale właściciele galerii niechętnie obniżają czynsz, jeżeli już, to w niewielkim stopniu i na krótki okres - podsumowuje.

Jak tłumaczy Krzysztof Kohnke, zbyt wysoki czynsz był jedną z przyczyn likwidacji kilka miesięcy temu jednego ze sklepów Zygzaka w Częstochowskiej Galerii Jurajskiej. - Decyzja o zamknięciu była spowodowana wysokimi kosztami najmu, małą liczbą odwiedzających klientów, a co za tym idzie niezadowalającą sprzedażą. Poza tym w Częstochowie klienci szukają tańszych produktów, a my mamy tylko artykuły markowe.

Zygzak to sieć sklepów samoobsługowych, sprzedająca artykuły szkolne, biurowe i komputerowe znanych marek, takich jak: Stabilo, Pentel, Pelikan, Parker czy Waterman.

Sieć wystartowała w maju 2006 roku i do 2012 roku prowadziła trzy sklepy. Pierwszy powstał w 2006 roku w centrum handlowym Wola Park w Warszawie. Niecałe dwa lata później otwarto salon w CH Arkady Wrocławskie, a w 2009 roku kolejny w częstochowskiej Galerii Jurajskiej. Placówka ta okazała się jednak nierentowna i po 3 latach trzeba było ją zlikwidować.

Właściciele sieci Zygzak mają nadzieję, że zmniejszenie liczby sklepów i zamrożenie inwestycji to sytuacja przejściowa, którą poprawić mogą niższe czynsze w centrach handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA