PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieci dyskontowe nie zwolnią tempa wzrostu

  • www.portalspozywczy.pl
  • 04 mar 2014 08:10

Początek 2014 roku wskazuje, że nadchodzące miesiące przyniosą wzrost sprzedaży. Ogólna poprawa koniunktury w handlu to jednak także zaostrzenie się konkurencji między formatami handlowymi oraz poszukiwanie alternatywnych źródeł wzrostu obrotów - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, mówiąc o perspektywach dla branży handlowej w Polsce na nadchodzące miesiące.

REKLAMA

Zdaniem Renaty Juszkiewicz w najbliższym czasie oprócz zwyczajnych taktyk rynkowych zauważymy wzrost znaczenia sprzedaży elektronicznej oraz silne parcie firm handlowych ku rynkom eksportowym, głównie w ramach UE i poprzez własne sieci.

Spowolnienie gospodarcze przyspieszyło procesy koncentracji i teraz też nie należy spodziewać się ich osłabienia. - Utrzyma się trend koncentracji w rynku hurtowym oraz najróżniejsze formy integracji pionowej. To dla naszego sektora oznacza kontynuację wzrostu ilościowego i jakościowego sieci franczyzowych oraz sieci partnerskich, generowanych przez firmy produkcyjne - wyjaśnia prezes POHiD.

I dodaje: - Sieci dyskontowe nie zwolnią tempa wzrostu, podtrzymując dużą konkurencję na rynku, głównie w segmencie supermarketów i mniejszych tzw. kupieckich powierzchni indywidualnych i sieciowych. W ostatnich latach obserwowaliśmy spadek dynamiki, a nawet spadki sprzedaży na największych powierzchniach, więc w kontekście konsolidacji rynku należy się spodziewać nowych strategii handlowych na tych powierzchniach, co zresztą jest od dawna zapowiadane przez ekspertów.

- Przed nami ciekawy i chyba dobry dla handlu rok. Miejmy tylko nadzieję, że nadchodzące wybory nie ożywią tendencji ograniczania handlu, który jest przecież jednym z głównych czynników napędzających wzrost gospodarczy - podsumowuje Renata Juszkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA