PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieci handlowe będą promować polskie produkty

  • www.portalspozywczy.pl
  • 08 sie 2014 11:33

Sieci handlowe będą promować polskie produkty

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się wczoraj z przedstawicielami obecnych w Polsce międzynarodowych sieci handlowych oraz reprezentantami Związku Sadowników RP, Agencji Rynku Rolnego, Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. W trakcie tego spotkania omówione zostały możliwości działania wymienionych instytucji na rzecz zniwelowania negatywnych skutków rosyjskiego embargo na import większości polskiej żywności. Nałożone wczoraj embargo objęło wszystkie pozostałe państwa UE, a także Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię oraz Norwegię.

REKLAMA

- Ze strony przedstawicieli sieci handlowych padło zobowiązanie, że sieci będą starały się większą ilość polskich produktów umieszczać na swoich rynkach - podsumował na gorąco dla serwisu portalspożywczy.pl przebieg spotkania z największymi dystrybutorami Sawicki.

Jak dodał, sieci funkcjonują w warunkach rynkowych i w żadnym wypadku nie można mówić o dumpingu czy zmowie, a jedynie o dużej otwartości.

Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji zobowiązał się podczas spotkania do szybkiego przeprowadzenia rozmów z członkami stowarzyszenia na temat rozwiązań w zakresie większej obecności polskich produktów w sieciach handlowych (również za granicą), które byłyby efektywne dlugofalowo.

Jak zdradził serwisowi portalspożywczy.pl Sawicki, podczas wczorajszego spotkania dyskutowano również o tym, w jakim kierunku mogą iść polityczno-finansowe działania resortu.

Czytaj więcej: Marek Sawicki, minister rolnictwa: Sieci handlowe będą promować polskie produkty na swoich rynkach
Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA