PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sieci handlowe: Wschód Polski to uboższy konsument, ale i duży potencjał

  • Autor: Dlahandlu.pl/Propertynews.pl
  • 17 paź 2012 10:49

Sieci handlowe: Wschód Polski to uboższy konsument, ale i duży potencjał

Jak wynika z danych Gfk Polonia, wschód Polski nadal pozostaje obszarem niezagospodarowanym przez sieci handlowe. - Jeśli chodzi o sklepy naszej sieci, która są najbardziej wysunięte na wschód, mamy placówki w Białymstoku oraz w Rzeszowie i w tych miastach otworzymy jeszcze po jednym punkcie - mówi Tadeusz Rysiukiewicz, dyrektor departamentu handlowego w sieci Piotr i Paweł.

REKLAMA

- Wskaźniki dla wschodu nie są dobre, ale chcąc się rozwijać, musimy tam zaistnieć. Widzimy duży potencjał na tym rynku - duże nadzieje wiążemy m.in. z miastami przygranicznymi - zapowiedział podczas V Forum Rynku Spożywczego i Handlu Krzysztof Waligórski, pełnomocnik zarządu Grupy Muszkieterów.

Panuje pogląd, że wschód jest dobrym miejscem na rozwój. - My jednak nie widzimy, aby lokalizacje wschodnie były rentowniejsze od np. tych na zachodzie kraju. Wschód oznacza uboższego konsumenta i inną demografię. Jest tam więcej mniejszych miejscowości, do których trudniej dotrzeć, co oznacza wysokie koszty logistyki - dodał Dariusz Kalinowski, prezes Stokrotki.

Tadeusz Rysiukiewicz, dyrektor departamentu handlowego w sieci Piotr i Paweł, przyznał, że sieć nie planuje intensywnego rozwoju na wschodzie. - Otwieramy ok. 10 sklepów rocznie, więc muszą to być bardzo przemyślane lokalizacje. Nasze sklepy będziemy otwierać w galeriach handlowych i dużych miastach. Jeśli chodzi o sklepy naszej sieci, która są najbardziej wysunięte na wschód, to mamy placówki w Białymstoku oraz w Rzeszowie i w tych miastach otworzymy jeszcze po jednym sklepie. W 2013 r. ruszymy również ze sklepem w Krakowie, a nasza sieć przekroczy liczbę 100 placówek - podsumował Tadeusz Rysiukiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA