PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sierpień przyjazny Stokrotkom

  • Autor: PAP
  • 05 wrz 2016 07:22

Sierpień przyjazny Stokrotkom Stokrotka, fot. mat. prasowe

Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do giełdowej Emperii Holding, wzrosły w sierpniu rdr o około 15,7 proc. i wyniosła 187 mln zł. Sprzedaż porównywalna w tym samym miesiącu zwiększyła się o około 4,4 proc. - poinformowała Emperia w komunikacie.

REKLAMA

Przychody ze sprzedaży towarów za okres lipiec-sierpień wyniosły 382 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2015 roku o 18,8 proc.

Przychody ze sprzedaży sklepów Stokrotka od początku roku do końca sierpnia wyniosły 1522 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie 2015 roku o 22,9 proc.

Wzrost sprzedaży towarów LFL (sprzedaż porównywalna) w sklepach własnych Stokrotki w sierpniu wyniósł około 4,4 proc., w sklepach własnych Stokrotki za lipiec-sierpień około 6,2 proc., a od początku 2016 roku wzrost sięgnął około 7,2 proc.

W sierpniu 2016 roku Emperia otworzyła łącznie 5 sklepów, w tym dwa supermarkety, jeden market oraz dwa sklepy franczyzowe. Powierzchnia handlowa sklepów powiększyła się o 1,6 tys. mkw: 1,0 tys. mkw w supermarketach, 0,2 tys. mkw w marketach oraz 0,4 tys. mkw w sklepach franczyzowych.

Łączna liczba sklepów Stokrotka na koniec sierpnia 2016 roku wyniosła 355, a łączna powierzchnia handlowa 169,4 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA