PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sierpniowe przychody Redanu słabsze niż w ubiegłym roku

  • Autor: PAP
  • 09 wrz 2015 09:08

Sierpniowe przychody Redanu słabsze niż w ubiegłym roku sklep sieci Redan

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan w sierpniu 2015 r. wyniosła 43 mln zł i była o 8 proc. niższa niż w sierpniu 2014 r.

REKLAMA

W ujęciu narastającym sprzedaż Grupy Kapitałowej Redan wyniosła 339 mln zł i była wyższa o 10 proc. w porównaniu do sprzedaży osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Powierzchnia całej sieci sprzedaży Grupy Redan na koniec sierpnia wyniosła 112,3 tys. mkw., co oznacza wzrost o 8 proc. w odniesieniu do sierpnia 2014.

W segmencie dyskontowym poziom sprzedaży towarów w sierpniu 2015 r. wyniósł 25 mln zł i był na identycznym poziomie co w sierpniu roku poprzedzającego.

W ujęciu narastającym sprzedaż sektora dyskontowego wyniosła 190 mln zł i była 14 proc. wyższa w porównaniu z rokiem poprzednim.

Sieć Textilmarket na koniec sierpnia składała się z 327 sklepów własnych o łącznej powierzchni 70,8 tys. m2 i była na poziomie 10 proc. wyższym niż na koniec sierpnia 2014.

Segment modowy

Wartość sprzedaży towarów części modowej Grupy Redan na rynku polskim w sierpniu 2015 r. wyniosła 14 mln zł i była niższa o 12 proc. od osiągniętej w sierpniu 2014 r., zaś przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły równowartość w złotych kwoty 3 mln zł i zmniejszyły się o 37 proc. rok do roku. Sprzedaż na rynku polskim to sprzedaż we wszystkich kanałach dystrybucji w Polsce, sprzedaż zagraniczna to sprzedaż na rynku ukraińskim oraz rosyjskim we wszystkich kanałach dystrybucji oraz sprzedaż exportowa z Polski. Łącznie wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan w sierpniu 2015 r. wyniosła 17 mln zł i była niższa o 18 proc. od osiągniętej w sierpniu 2014 r.

W ujęciu narastającym wartość sprzedaży towarów części modowej Grupy Redan na rynku polskim wyniosła 129 mln zł i była wyższa o 17 proc. od osiągniętej w roku 2014 r., zaś przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły równowartość w złotych kwoty 20 mln zł i zmniejszyły się o 36 proc. rok do roku. Łącznie wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan w 2015 r. wyniosła 148 mln zł i była wyższa o 5proc. od osiągniętej w tożsamym okresie roku 2014 r.

Punkty handlowe działające w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash w Polsce na koniec sierpnia 2015r. miały łączną powierzchnię 34,9 tys. mkw., tj. o 12 proc.więcej niż w sierpniu 2014 r., zaś na rynkach zagranicznych - 6,6 tys. mkw., zatem o 23 proc. mniej niż rok temu. Łącznie powierzchnia punktów handlowych części modowej wyniosła 41,5 tys. mkw., tj. była o 5 proc. wyższa niż w sierpniu 2014 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA