PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sjaelso wycofuje się z Polski. Pod młotek trafią projekty deweloperskie spółki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 sie 2011 14:47

Sjaelso wycofuje się z Polski. Pod młotek trafią projekty deweloperskie spółki

Wywodząca się z Danii spółka Sjaelso wycofuje się z polskiego rynku. Decyzja jest wynikiem problemów finansowych, w jakie wpadła firma. Prognozowana strata dewelopera w I półroczu 2011 r. wyniesie 440,5 mln zł, z czego 137,5 mln kosztowała go działalność w Polsce. Pod młotek trafi m.in. projekt galerii handlowej Porto 55 oraz inwestycje biurowe w Warszawie.

REKLAMA

Jak tłumaczy zarząd Sjaelso, parametry finansowania projektów deweloperskich, które uległy znaczącemu zaostrzeniu, oraz słabe wyniki spółki w czasie kryzysu gospodarczego, spowodowały, że firma przestała być w stanie samodzielnie zrealizować planowane przedsięwzięcia w Polsce. Od dłuższego czasu szukała partnerów do realizacji inwestycji w naszym kraju.

Banki zrezygnowały z dalszego finansowania projektów komercyjnych duńskiego dewelopera.

W świetle tych faktów, zarząd spółki postanowił skoncentrować aktywność deweloperską w krajach skandynawskich i zamknąć operacje w Polsce. Wszystkie projekty deweloperskie w Polsce zostaną wystawione na sprzedaż.

Firma Sjaelso z siedzibą w Kopenhadze jest jedną z największych spółek deweloperskich w Skandynawii notowaną na giełdzie NASDAQ OMX w Kopenhadze. Zrealizowała wiele atrakcyjnych projektów biurowych, handlowych i mieszkaniowych.

Sjaelso zatrudnia ponad 125 osób w oddziałach w Skandynawii i Polsce. W Polsce firma jest w trakcie realizacji projektu mieszkaniowego Scandinavian House w warszawskim Wilanowie, centrum handlowego Porto 55 w Elblągu oraz inwestycji biurowych Tower Terraces i Postępu 22 w stolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA