PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sklepy, biura, magazyn. Komputronik rośnie w siłę

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 19 sty 2018 10:19

Sklepy, biura, magazyn. Komputronik rośnie w siłę  ChillRoom, Komputronik (mat.pras.)

W ubiegłym roku firma wystartowała z 22 nowymi salonami agencyjnymi, odbyły się także dwa duże re-otwarcia istniejących sklepów. Rok 2017 był dla Komputronik czasem wielkich wyzwań. Już na początku 2018 można stwierdzić, że firma spełniła wszystkie przyjęte przez siebie założenia, a nawet parę dodatkowych.

REKLAMA

- W roku 2017 przekroczyliśmy próg 80 tys. produktów w naszej ofercie, z czego jesteśmy niezmiernie dumni – chcemy, by nasi klienci znaleźli w naszym sklepie internetowym wszystko, czego szukają. Nie zapominamy także o sklepach stacjonarnych. W ubiegłym roku wystartowaliśmy z 22 nowymi salonami agencyjnymi, odbyły się także dwa duże re-otwarcia istniejących sklepów – mówi Sławomir Komiński, dyrektor sprzedaży omnichannel w firmie Komputronik.

 Nowe artykuły wymagają oczywiście odpowiedniego składowania. Wiosną 2017 podpisana została umowa na powiększenie przestrzeni magazynu – jego powierzchnia wynosi teraz 30, 5 mkw. Dla porównania – przestrzenie biurowe siedziby Komputronik mają obecnie powierzchnię 1,5 tys. mkw. 

Zmiany, zmiany

Jednym z najważniejszych działań marketingowych roku 2017 była zmiana strategii komunikacji marki. Kampania teaserowa i akcja produktowa „Dla tych, którzy… Komputronik – mamy to!” została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez klientów, jak i współpracowników oraz partnerów. Cała kampania widoczna była w działaniach online, kanałach własnych marki, nośnikach mobile oraz outdoorowych, w radiu i w kinach. Nowa strategia będzie kontynuowana w roku 2018.

W związku z szybko rozwijającym się sektorem e-commerce, Komputronik zmienił też swoją wewnętrzną strukturę. Utworzony został specjalny dział omnichannel, który pozwala jeszcze lepiej koncentrować się na wszystkich działaniach wspierających sprzedaż internetową.

Rekordy sprzedażowe

Na pierwsze wyniki nowej strategii i wielokanałowej komunikacji nie trzeba było długo czekać. Rekordy sprzedażowe padły już podczas jednych z najważniejszych akcji konsumenckich w roku 2017 – BlackFridayi CyberMonday (obchodzonego szczególnie w branży IT). Przyjęta została wtedy rekordowa liczba zamówień – 310 proc. większa niż w roku ubiegłym, a ruch na stronie komputronik.pl wzrósł aż o 70 proc.  Imponująca była też wartość zamówień – zanotowany został wzrost o 300 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Za każdym biznesem stoi człowiek

Mijający rok był czasem równie owocnym z perspektywy Działu HR. Stało przed nim wiele wyzwań związanych m. in. z obszarami employerbrandingu i tzw. „rynku pracownika”, a także employeeexperience.

- W 2017 roku uruchomiliśmy profile Komputronik Kariera na Facebook’u i Linkedinie, aby jeszcze lepiej komunikować się z kandydatami, którzy chcieliby do nas dołączyć. Byliśmy obecni na targach pracy, na uczelniach i poznańskich Juwenaliach, gdzie bawiły się z nami tysiące osób. Między innymi dzięki temu otrzymaliśmy o 23% więcej aplikacji niż w roku ubiegłym, a finalnie zatrudniliśmy aż 294 nowych pracowników - mówi Liliana Lisiecka, dyrektor działu rozwoju zasobów ludzkich i organizacji w firmie Komputronik.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Dym 2018-01-20 20:07:48
    No po prostu same superlatywy - firma rośnie i rozrasta się, zyski, obroty na najwyższym poziomie! Co z tego jak na giełdzie ceny akcji tej firmy nijak mają się do tych super wyników - ciągłe spadki i chwilowe wzrosty, aż o 8 gr na akcję i znowu spadek dwa razy większy niż wzrost... i tak codziennie!!! Cena tych akcji od prawie 2 lat jest na jednym i tym samym poziomie - w uśrednieniu 5.90zl! Śmiechu warte!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIESPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA