PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sklepy Redanu w krakowskim i gdyńskim centrum handlowym nie poradziły sobie ze spadkiem popytu

  • Autor: PAP
  • 18 cze 2012 08:54

Do Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia został złożony wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Top Center sp. z o.o. - spółki zależnej od Redan SA. Wnioskodawcą jest Top Center - podano w komunikacie.

REKLAMA

Top Center prowadzi dwa sklepy w Centrum Handlowym Kwiatkowskiego w Gdyni i Bonarka City Center w Krakowie.

"Spadek popytu spowodował, że Top Center sp. z o.o. poniosła stratę na sprzedaży za rok 2011 i do 31 maja 2012 roku w wysokości ponad 1 044 tys. zł. Podjęte z wynajmującymi rozmowy nie przyniosły rezultatu w postaci zgody na renegocjacje warunków najmu, które mogłyby przyczynić się do przywrócenia rentowności działalności spółki. W związku z aktualną sytuacją zarząd Top Center sp. z o.o., w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji dla wierzycieli spółki, złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjne" - czytamy w komunikacie Redanu.

W wyniku upadłości Top Center sp. z o.o., Grupa Redan wykaże łączne saldo odpisów wynikających z tego tytułu (m.in. odpisy na udziały, należności, niezamortyzowane środki trwałe oraz straty z lat poprzednich) w wysokości około - 864 tys. zł.

"Z drugiej strony zostaną ograniczone straty generowane dotychczas przez tą spółkę zależną, co pozytywnie wpłynie na poprawę wyników Grupy Redan w przyszłości" - informuje firma Redan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA