PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sklepy Redanu w krakowskim i gdyńskim centrum handlowym nie poradziły sobie ze spadkiem popytu

  • Autor: PAP
  • 18 cze 2012 08:54

Do Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia został złożony wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Top Center sp. z o.o. - spółki zależnej od Redan SA. Wnioskodawcą jest Top Center - podano w komunikacie.

REKLAMA

Top Center prowadzi dwa sklepy w Centrum Handlowym Kwiatkowskiego w Gdyni i Bonarka City Center w Krakowie.

"Spadek popytu spowodował, że Top Center sp. z o.o. poniosła stratę na sprzedaży za rok 2011 i do 31 maja 2012 roku w wysokości ponad 1 044 tys. zł. Podjęte z wynajmującymi rozmowy nie przyniosły rezultatu w postaci zgody na renegocjacje warunków najmu, które mogłyby przyczynić się do przywrócenia rentowności działalności spółki. W związku z aktualną sytuacją zarząd Top Center sp. z o.o., w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji dla wierzycieli spółki, złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjne" - czytamy w komunikacie Redanu.

W wyniku upadłości Top Center sp. z o.o., Grupa Redan wykaże łączne saldo odpisów wynikających z tego tytułu (m.in. odpisy na udziały, należności, niezamortyzowane środki trwałe oraz straty z lat poprzednich) w wysokości około - 864 tys. zł.

"Z drugiej strony zostaną ograniczone straty generowane dotychczas przez tą spółkę zależną, co pozytywnie wpłynie na poprawę wyników Grupy Redan w przyszłości" - informuje firma Redan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA