PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sklepy z żywnością ekologiczną mają wielką przyszłość

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lip 2016 10:11

Sklepy z żywnością ekologiczną mają wielką przyszłość Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia

Przejęcie przez Grupę EcorNaturaSI polskiej firmy Organic Farma Zdrowia to wynik gwałtownie rosnącego popytu na ekologiczne produkty w Polsce. - Polski rynek ma jednak wciąż dużo do nadrobienia - komentuje prezes Organic, Sławomir Chłoń.

REKLAMA

Według prezesa Organic Farma Zdrowia, partnerstwo umożliwi dalszy rozwój sieci oraz spółki dystrybucyjnej Eko-Wital. - Wśród licznych korzyści znajdują się m.in. zwiększenie siły nabywczej, wspólne zakupy inwestycyjne, realna możliwość dalszej konsolidacji polskiego rynku ekologicznego, wymiana wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu, łatwiejszy i bezpośredni dostęp do producentów włoskich ale też ogromne możliwości eksportowe z Polski do Włoch i wielu innych krajów – powiedział Sławomir Chłoń.

Zdaniem Chłonia pomimo szybko rosnącej sprzedaży towarów w Polsce, mamy wciąż wiele do zrobienia. - Polski rynek żywności ekologicznej ma wciąż dużo do nadrobienia w stosunku do krajów takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy właśnie Włochy, gdzie spożycie tych produktów jest 10-krotnie większe. Partnerstwo z grupą EcorNaturaSi zdecydowanie przyspieszy rozwój rynku polskiego, a na pewno zwiększy ofertę produktów organicznych oraz wpłynie na obniżenie ich cen  – dodał prezes Chłoń.

- W latach 2010-2015 średnioroczna dynamika wzrostu rynku wyniosła od 15 proc. do 20 proc. Nasze szacunki wskazują, że trend wzrostowy w Polsce powinien się utrzymać przez kolejne dekady na poziomie co najmniej zbliżonym do lat poprzednich – dodał Chłoń.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA