PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Słabszy okres w branży wpłynął na wyniki Monnari

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 paź 2015 17:56

Słabszy okres w branży wpłynął na wyniki Monnari Mirosław Misztal, prezes Monnari

Firma Monnari Trade opublikowała wyniki za trzeci kwartał br. Łączny zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 21,6 mln złotych.

REKLAMA

Jak podaje firma, w trzecim kwartale br. zanotowano stratę brutto na poziomie 1 mln złotych oraz zysk netto w wysokości 20,5 mln złotych. Duża różnica w zysku wynika z rozpoznanego aktywa z tytułu podatku odroczonego związanego ze znakami towarowymi firmy.

Od początku roku firma zanotowała zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 74,8 mln złotych oraz zysk netto 33,6 mln złotych.

- Wyniki za trzeci kwartał br. odbiegają od publikowanych przez instytucje finansowe raportów przedstawiających prognozy dotyczące GK Monnari Trade w odniesieniu do tego okresu, co uzasadnia niniejszą publikację przed podaniem do publicznej wiadomości skonsolidowanego raportu za trzeci kwartał 2015 r. - podano w komunikacie.

Jak tłumaczy zarząd, słabsze wyniki w trzecim kwartale wynikały z ogólnego spadku krajowej sprzedaży detalicznej oraz utrzymujących się wysokich temperatur. - Z uwagi na sezonowy charakter prowadzonej przez Monnari Trade działalności, powyższe wyniki, w opinii zarządu nie będą miały kluczowego znaczenia dla wyników za rok obrotowy 2015, mając na uwadze dobre wyniki wygenerowane w pierwszym półroczu b.r. oraz najlepszy dla detalistów pod względem sprzedaży i marż trwający czwarty kwartał - podaje firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA