PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Słabszy wynik w Polsce wyhamował wzrost przychodów Grupy Metro w całym regionie

  • Autor: www.portalspozywczy.pl, PB
  • 03 lis 2011 15:19

Słabszy wynik w Polsce wyhamował wzrost przychodów Grupy Metro w całym regionie

Grupa Metro zanotowała w trzecim kwartale tego roku sprzedaż na poziomie 16 mld euro, co oznacza 2-procentowy spadek rok do roku. W tym samym okresie w Europie Wschodniej wynik był gorszy o 2,3 proc., jednak licząc w lokalnych walutach wzrósł o 0,2 proc. Silniejszy wzrost w regionie został wyhamowany przez trend spadkowy w Polsce.

REKLAMA

Po trzech kwartałach tego roku sprzedaż Metro Group na wszystkich rynkach wyniosła 47,2 mld euro i była niższa o 0,6 proc. (o 0,2 proc. w lokalnych walutach).

Od stycznia do września 2011 roku, Metro Group zanotował w Europie Wschodniej wzrost sprzedaży o 1 proc., do 12,1 mln euro, natomiast w lokalnych walutach sprzedaż wzrosła o 2,9 proc.

Spółka podała, że w trakcie trzech kwartałów, gorszą sprzedaż zanotowały polskie sklepy Metro Cash&Carry, choć w całym regionie sprzedaż tej sieci wzrosła o 1,4 proc., do 8,3 mld euro. Wzrost w lokalnej walucie wyniósł 3,1 proc.

Jak podaje Metro, zwyżkę sprzedaży w regionie spółka zawdzięcza Rosji, gdzie sprzedaż kontynuuje wzrost dwucyfrowy, zarówno ogółem, jak i sieci Makro.

W ciągu trzech kwartałów 2011 roku sieć Real zanotowała ogółem spadek sprzedaży na wszystkich rynkach o 1,7 proc. (1,2 proc. w lokalnej walucie), do 8,1 mld euro. W samym trzecim kwartale, sprzedaż porównywalna osiągnęła poziom z ubiegłego roku.

Natomiast sprzedaż sieci Media-Saturn spadła w okresie styczeń-wrzesień o 1,1 proc. (1,5 proc. w walutach lokalnych), do 14 mld euro. Pomimo to spółka ocenia, iż sieć umacnia swoją pozycję na wielu europejskich rynkach.

Pomimo spadku sprzedaży, zysk operacyjny Metro Group, przez zdarzeniami jednorazowymi, wzrósł w trzecim kwartale 2011 roku o niemal 38 proc., do 614 mln euro. Po trzech kwartałach zysk ten wynosił 1,07 mld euro i był wyższy rok do roku o 16,5 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA