PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Słaby kwartał Vistuli. Możliwa rewizja prognozy rocznego zysku

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2013 18:26

Vistula ma za sobą słaby pierwszy kwartał. Szacuję, że zakończył się on stratą, a przychody lekko spadły - poinformował w rozmowie z PAP Grzegorz Pilch, prezes Vistuli. Dwucyfrowe wzrosty sprzedaży w kwietniu skłaniają jednak do optymizmu, choć spółka podtrzymuje, że osiągnięcie założonego w programie motywacyjnym 18 mln zł zysku netto będzie bardzo ambitnym celem.

REKLAMA

"W pierwszym kwartale nie należy się spodziewać dobrych rezultatów, dla naszej spółki sezonowość jest widoczna. Wyprzedaże w części odzieżowej i jubilerskiej powodują niższe marże, co skutkowało stratą. Pierwszy kwartał nie był dla nas korzystny" - powiedział PAP prezes Grzegorz Pilch.

Dodał, że na wyniki niekorzystny wpływ miały kursy walut.

"Spółka ma część zobowiązań w walutach obcych i ich przeszacowanie na dzień bilansowy powoduje bezpośredni wpływ na wynik. O ile w 2012 roku koniec I kwartału powodował dodatnie różnice kursowe, co pomogło w wyniku, to teraz wstępnie szacujemy, że ten wpływ był ujemny, co spowodowało zwiększenie straty" - powiedział prezes.

Poinformował, że przychody grupy w pierwszym kwartale lekko spadły.

"Mamy delikatną ujemną dynamikę sprzedaży. Wpływ na to miało istotne obniżenie się przychodów związanych z działalnością hurtową i eksportową" - powiedział Pilch.

"Od dłuższego czasu dynamiki w części eksportowej i hurtowej są ujemne. Akurat w pierwszym kwartale te spadki mocno przyspieszyły. To nie jest dla nas rozwojowa część, więc nad spadkiem tych przychodów mocno nie ubolewamy. Koncentrujemy się na detalu. Część eksportowa wynika z majątku produkcyjnego, który miała spółka i który zamierza sprzedać na przestrzeni tego roku. Chodzi o fabrykę koszul w Ostrowcu Świętokrzyskim" - wyjaśnił Pilch.

Prezes podkreślił, że w części detalicznej fashion sprzedaż wzrosła w pierwszym kwartale.

"Co bardzo istotne, udało się utrzymać dodatnie dynamiki w części detalicznej fashion. W Vistuli i Wólczance dynamika sprzedaży była dodatnia, w Deni Cler ujemna" - powiedział Pilch.

Poinformował, że spółka prawdopodobnie utrzymała marże.

"Nie ma istotnych zmian w zakresie realizowanej marży w pierwszym kwartale. W części męskiej fashion mamy lekko dodatnią dynamikę, a w części damskiej nieco mniejszą. To de facto oznacza utrzymanie marż" - powiedział.

Dodał, że lekko ujemna dynamika sprzedaży była w pierwszym kwartale w W.Kruk.

Analitycy ankietowani przez PAP prognozują, że przychody grupy Vistula w I kwartale 2013 roku spadły o 4,7 proc. rdr do 83,8 mln zł. Szacują, że strata netto zwiększyła się do 5,3 mln zł z 2,7 mln zł rok wcześniej, a zysk EBITDA wyniósł 1 mln zł wobec 3 mln zł w analogicznym okresie 2012 roku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA