PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Smyk kluczowy dla przychodów EM&F

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lis 2015 07:45

Smyk kluczowy dla przychodów EM&F

Przychody ze sprzedaży EM&F w trzecim kwartale i narastająco za dziewięć miesięcy 2015 r. wzrosły odpowiednio: o 8 proc. r/r - do 697 mln zł i o 9 proc. r/r  - do 1 983 mln zł. To efekt wzrostu przychodów we wszystkich segmentach grupy - podano w komunukacie.

REKLAMA

Najwyższy udział w przychodach grupy EM&F miała grupa Smyk - 44 proc. udziału, co oznacza wzrost przychodów odpowiednio o 7 proc. r/r (do 305 mln zł) i o 8proc. r/r (do 875 mln zł) w III kwartale i narastająco za 9 m-cy b.r., co było wynikiem wzrostu sprzedaży LFL oraz rozwoju sieci sklepów.

Drugie miejsce pod względem udziału w przychodach grupy EM&F posiada grupa Empik - 33 proc. To wzrost przychodów odpowiednio o 4 proc. r/r (do 221 mln zł) i o 4 proc. r/r (do 661 mln zł) w III kwartale i narastająco za 9 m-cy b.r. W sklepach Empik przychody wzrosły odpowiednio o 4 proc. r/r (do 218 mln zł) i o 5 proc. r/r (do 644 mln zł) w III kwartale i narastająco za 9 m-cy b.r., dzięki wzrostowi sprzedaży LFL i rozwoju sieci sprzedaży.

Wzrost przychodów odnotowano także w segmencie e-commerce, odpowiednio o 18 proc. r/r (do 101 mln zł i o 33 proc. r/r (do 238 mln zł) w III kwartale i narastająco za 9 m-cy b.r.

W grupie Optimum wzrost przychodów wyniósł odpowiednio o 13 proc. r/r (do 69 mln zł) i o 7 proc. r/r (do 210 mln zł) w III kwartale i narastająco za 9 m-cy b.r., przy wysokim wzroście sprzedaży marki Converse w Polsce oraz istotnym wzroście sprzedaży kosmetyków i produktów optycznych w Polsce i Czechach.

Grupa EM&F może też pochwalić się dwucyfrowym wzrost EBITDA oraz skorygowanej EBITDA z działalności kontynuowanej: w III kwartale i narastająco za 9 miesięcy 2015 r. wzrosła odpowiednio o 10 proc. r/r (do 38 mln zł) i o 23 proc. r/r (do 83 mln zł).

Sprzedaż EM&F jest realizowana głównie w Polsce, gdzie narastająco za 9 miesięcy 2015 r. wypracowano 77 proc. przychodów ze sprzedaży z działalności kontynuowanej. Znaczące przychody grupy są realizowane również w Niemczech (14 proc.), za co odpowiada spółka Spiele Max AG. Przychody osiągane w Rosji i na Ukrainie stanowiły 7 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy i zostały wypracowane głównie przez Grupę Smyk.

Na koniec III kwartału 2015 r. łączna powierzchnia handlowo-usługowa EM&F wynosiła 317.011 mkw. i liczyła 562 placówki. W III kwartale 2015 r. w ramach działalności kontynuowanej Grupy EM&F zostały otwarte 4 sklepy i zamknięte 2 sklepy.

Zgodnie z podjętymi decyzjami strategicznymi grupa zdecydowała o zakończeniu działalności w wybranych segmentach, stąd klasyfikowane są one jako „Działalność Zaniechana”:

Zgodnie z planem, z końcem I połowy 2015 r. grupa EM&F zakończyła działalność w segmencie modowym.  Zgodnie z przyjętą strategią grupa Smyk skupia się na rozwoju na kluczowych i najbardziej perspektywicznych rynkach, stąd decyzja o zbyciu jedynego sklepu Smyk w Czechach (i spółki Smyk All for Kids Czech s.r.o.) w II kwartale 2015 r. 

Grupa EM&F jest w trakcie procesu sprzedaży grupy spółek prowadzących Szkoły Językowe.  20 października 2015 r. EM&F S.A., Empik Internet oraz Bookzz Holdings Limited podpisały niewiążący list intencyjny na potrzeby rozpoczęcia negocjacji w sprawie ewentualnego nabycia przez Bookzz lub inny podmiot z grupy kapitałowej Penta Investments akcji spółki Learning Systems Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA