PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Solar chce zaoszczędzić ok. 1 mln zł rocznie na czynszach - wywiad

  • Autor: Anna Pełka (PAP)
  • 25 mar 2013 19:51

Solar chce zaoszczędzić ok. 1 mln zł rocznie na czynszach - wywiad

Solar, który w IV kwartale miał 0,5 mln zł straty netto, ocenia że w pierwszym i drugim kwartale marża brutto na sprzedaży będzie niższa rok do roku. Dopiero kolekcja jesienno-zimowa powinna przynieść poprawę marż - poinformowali PAP przedstawiciele spółki. Solar będzie rekomendować wypłatę 40 proc. zysku za '12 na dywidendę.

REKLAMA

Solar zakłada, że I kw. będzie słaby; poprawa marży brutto będzie dopiero jesienią (wywiad)

"Podjęliśmy różnego typu działania, by w tym roku wyniki były lepsze. Po pierwsze, zmieniamy kolekcję w kierunku bardziej modowej. Po drugie, rezygnujemy z najdroższych grup asortymentu wykonanego z wysokogatunkowych materiałów. Po trzecie, stawiamy na krótsze serie. Chcemy odmłodzić wizerunek marki" - powiedział PAP prezes spółki, Stanisław Bogacki.

"Zmieniliśmy politykę zakupową i podejście do kolekcji. Planujemy też lekkie zmniejszenie produkcji" - dodał wiceprezes Paweł Nowak.
Prezes poinformował, że sprzedaż na początku marca była na poziomie zeszłego roku, ale zimowa pogoda w ostatnim czasie nie sprzyja kupowaniu kolekcji wiosennej. "W marcu sprzedawaliśmy zwykle w pierwszej cenie z marżą na poziomie 70 proc. w sklepach własnych" - powiedział Nowak.

Wyniki pierwszego kwartału będą słabe. 

"W całym pierwszym kwartale sprzedaż może być na zbliżonych poziomach rok do roku. Pierwszy kwartał będzie jednak słabszy rok do roku pod względem marży brutto na sprzedaży" - powiedział Nowak.

"Na fali doskonałych wyników 2011 roku zamówiliśmy na jesień 2012 roku droższy towar, a po miesiącach letnich musieliśmy zmniejszyć marże. To oznacza, że sprzedaliśmy z mniejsza marżą niż to wynikało z naszych pierwotnych założeń. Kolekcja wiosenna niestety też jest drożej zamówiona, więc marża będzie w I kwartale niższa" - dodał.

"Szacujemy, że marża w marcu i w drugim kwartale będzie o ok. 10 pkt. proc. niższa niż w zeszłym roku w sklepach własnych, czyli poniżej 70 proc." - powiedział wiceprezes.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że marża brutto na sprzedaży powinna się poprawić dopiero po wprowadzeniu kolekcji jesienno-zimowej. "Dopiero na jesień tego roku mamy niższe ceny zakupów i możemy liczyć na wyższe marże. Przy podobnej sprzedaży co w zeszłym roku będziemy mieć na pewno jesienią lepsze marże rok do roku. Bardzo liczymy na kolekcję jesienną" - powiedział wiceprezes Nowak.

Nie chciał podać oczekiwań całorocznych wyników.

"Za wcześnie mówić, jaka może być marża brutto na sprzedaży w całym roku. Zobaczymy jaki będzie drugi kwartał, jak zostanie przyjęta kolekcja wiosenna, ale przede wszystkim liczymy na sprzedaż jesienią, która ma dać nam zyski" - powiedział.

"Komfortowo byśmy się czuli, gdyby przychody w tym roku były na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym. Bardzo dużo zależy od tego, ile towaru uda się sprzedać w pierwszej cenie" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA