PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Solar rozwinie zagraniczną sieć sprzedaży. W ciągu roku powstanie nawet 18 sklepów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2012 14:18

Solar rozwinie zagraniczną sieć sprzedaży. W ciągu roku powstanie nawet 18 sklepów

Jednym z elementów rozwoju firmy Solar ma być ekspansja sieci handlowej w Polsce i za granicą. W ciągu najbliższego roku spółka planuje otworzyć 21 nowych salonów, w tym 18 poza granicami kraju. - Szczególnie obiecujące są rynki niemiecki i rosyjski - mówią przedstawiciele firmy. Co ciekawe, Solar będzie budował swoją sieć sprzedaży także w krajach arabskich.

REKLAMA

Do końca I półrocza 2013 roku firma planuje otworzyć trzy nowe sklepy własne w Polsce. W październiku lub listopadzie ruszy salon w gliwickiej Europie Centralnej. W przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnych otwarć - w Galerii Katowickiej i w jednym z centrów w Lublinie. Ta ostatnia umowa jest jeszcze w fazie negocjacji.

- Najbliższe otwarcie będzie w Europie Centralnej w Gliwicach. Czekamy na potwierdzenie daty otwarcia. Na przyszły rok mamy podpisaną jedną umowę na terenie PKP w Katowicach. To jest już pewne. Prowadzimy również rozmowy na kolejne trzy sklepy, ale z racji tego, że są to dopiero rozmowy, nie mogę mówić, jakie będą to lokalizacje - powiedział w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Sudoł, dyrektor ds. sieci sprzedaży Solar Company SA.

Firma zastanawia się także nad przedłużeniem umów najmu w trzech lokalizacjach na terenie kraju.

- Faktem jest, że w przyszłym roku będą się kończyły dwie czy trzy umowy najmu w obiektach, które nie są dla nas satysfakcjonujące ekonomicznie i jeżeli rozmowy pójdą w dobrym kierunku, będziemy je kontynuować. Jeśli nie, szczególnie w przypadku odpowiednich warunków finansowych, zdecydujemy się na zamknięcie tych sklepów. Oczywiście rozmowy prowadzi się niemal do ostatniej chwili, poszukując najlepszego, optymalnego rozwiązania, więc jesteśmy dobrej myśli - powiedział Tomasz Sudoł.

Solar ma ambitne plany, jeśli chodzi o rozwój poza granicami kraju. W ciągu najbliższego roku otworzy bowiem nawet 18 sklepów partnerskich i franczyzowych. Na celowniku są przede wszystkim Niemcy i Rosja. - Solar chce się rozwinąć szczególnie w Rosji i Niemczech, dlatego staramy się rozmawiać z podmiotami funkcjonującymi na tamtych rynkach oraz z firmami, które mogą nas wesprzeć w rozwoju swojej sieci za granicą - komentuje Sudoł.

Według informacji spółki, trzy nowe salony powstaną w Moskwie. Pewne jest także otwarcie punktu Solara w niemieckim Ostseebad. Będą to sklepy partnerskie.

Jeśli chodzi o sklepy franczyzowe, do końca I półrocza firma prawdopodobnie otworzy 14 salonów. Jeszcze w tym roku na pewno wystartują punkty w Smoleńsku (połowa listopada) oraz w Riwno (Ukraina - połowa października).

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA