PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Solar stawia na zagranicę

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 mar 2013 13:51

Solar stawia na zagranicę

Odzieżowa spółka Solar Company planuje w 2013 roku uruchomienie 8 salonów franczyzowych poza granicami naszego kraju. - W minionym roku rozpoczęły działalność sklepy franczyzowe na Ukrainie oraz w Luksemburgu. Pod koniec 2012 roku rozpoczęliśmy poważne negocjacje biznesowe z partnerami branżowymi z Europy Zachodniej - napisał Stanisław Bogacki, prezes firmy.

REKLAMA

Główne kierunki ekspansji sieci Solar poza granice naszego kraju to Niemcy i Rosja. W dalszej perspektywie grupa planuje również wprowadzenie marki na kolejne rynki europejskie oraz do krajów arabskich.

Sieć sprzedaży spółki to obecnie 74 sklepy własne (wobec 72 rok wcześniej), 15 sklepów franczyzowych, 116 sklepów sieci zewnętrznych oraz 31 salonów sieci zewnętrznych zagranicą. 

- Spółka zamierza kontynuować rozwój sieci sprzedaży na rynku polskim w miarę dostępności atrakcyjnych lokalizacji i nowoczesnych powierzchni handlowych odpowiadających standardom wyposażenia sklepów własnych Solar Company SA - napisano w komunikacie. W szczególności spółka zainteresowana jest rozwojem sieci sprzedaży w miastach średniej wielkości. 

Stanisław Bogacki podkreśla, że ważnym elementem sprzedaży stał się sklep internetowy, który w 2012 roku spektakularnie zwiększył sprzedaż kolekcji Solaru, i - zgodnie ze światowymi trendami rynkowymi - staje się coraz istotniejszym kanałem dystrybucji naszych produktów. - Warte odnotowania są też, podjęte w ostatnim kwartale 2012 roku, energiczne działania mające na celu zmniejszenie kosztów operacyjnych. Wszystko to będzie procentowało w 2013 roku.

Przychody grupy Solar w 2012 roku wyniosły 144,8 mln zł wobec 190,9 mln zł w roku 2011. To spadek o 24 proc. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 18,7 ml zł wobec 65,9 mln zł rok wcześniej. Jak podkreśla spółka w komunikacie istotnym czynnikiem mającym wpływ na osiągnięte przez grupę wyniki był spadek marży brutto na sprzedaży do 66 proc. w porównaniu do 73 proc. w 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA