PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Solar zadebiutuje w kwietniu na GPW

  • Autor: ISB
  • 16 mar 2012 17:34

Solar zadebiutuje w kwietniu na GPW

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Solar Company, który zostanie opublikowany 20 marca. Przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej zaplanowano do końca bieżącego miesiąca, a debiut na GPW przewidziany jest w kwietniu tego roku.

REKLAMA

Doradcami spółki w procesie upublicznienia są: DI BRE Banku (oferujący), BRE Corporate Finance (doradca finansowy) oraz Kancelaria CSW Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni (kancelaria prawna). Audytorem Grupy jest PKF Audyt.

- Bardzo cieszymy się z zatwierdzenia naszego prospektu i planujemy niezwłocznie rozpocząć naszą ofertę publiczną. Solar już dziś jest jedną z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek modowych w Polsce. Jesteśmy również jedną z wiodących i najbardziej efektywnych firm na polskim rynku odzieżowym - powiedział prezes spółki Stanisław Bogacki, cytowany w komunikacie.

Solar Company jest właścicielem marki Solar. Grupa stale rozwija sieć sprzedaży, zarówno w Polsce, jak i za granicą i obejmuje ona obecnie łącznie 234 placówki (sieć sprzedaży Grupy w Polsce obejmuje 196 punktów handlowych, składającą się z 72 sklepów własnych (w tym 8 sklepów typu outlet), 8 sklepów franczyzowych oraz 116 sklepów partnerskich). Od kilku lat Grupa jest również obecna na rynkach zagranicznych poprzez sieć sklepów partnerskich i franczyzowych, która obejmuje obecnie 38 sklepów (31 partnerskich oraz 7 franczyzowych) zlokalizowanych m.in. w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.

Zgodnie z szacunkami wyników Grupy za rok 2011, przychody ze sprzedaży Grupy Solar w 2011 roku wyniosły ponad 190,9 mln zł i były o 4,3% wyższe niż w 2010 roku, EBITDA osiągnęła poziom 70,8 mln zł (wzrost o 51,1%), natomiast zysk netto wyniósł 52,4 mln zł (czyli był o 61,4% wyższy niż rok wcześniej).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA