PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spada sprzedaż Grupy Metro

  • www.portalspozywczy.pl
  • 06 maj 2013 09:36

Metro Group wypracowała w pierwszym kwartale 2013 r. 15,5 mld euro przychodów ze sprzedaży wobec 15,6 mld euro w analogicznym okresie 2012 r.

REKLAMA

- Pomimo utrzymującego się spowolnienia gospodarczego w wielu krajach europejskich Metro Group pierwszy kwartał 2013 r. zalicza do udanych. Wiele krajów dotyczy kryzys gospodarczy i związane z nimi środki oszczędnościowe rządu. Jednak udało się nam utrzymać naszą sprzedaż na stabilnym poziomie z roku na rok - informuje Olaf Koch, prezes zarządu Metro AG.

Metro Group wypracowała w pierwszym kwartale 2013 r. 15,5 mld euro, wobec 15,6 mld euro w analogicznym okresie 2012 r.

Sprzedaż w Niemczech wzrosła w tym okresie z 6 do 6 mld euro. W Europie Zachodniej sprzedaż w I kwartale spadła z 4,7 do 4,4 mld euro. Sprzedaż Metro Group w Europie Wschodniej wyniosła tyle samo co w ubiegłym roku - 4 mld euro.

W krótkim roku obrotowym 2013 (od 1 stycznia do 30 września 2013 r.), Metro Group oczekuje - mimo utrzymujących się trudnych warunków biznesowych - że wygeneruje umiarkowany wzrost sprzedaży.

W pierwszym kwartale 2013 r. sprzedaż w Realu spadła o 0,9 proc. do 2,6 mld euro. Sprzedaż w Europie Wschodniej zmniejszyła się o 4,9 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA