PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółka Dressler przejmuje sieć Weltbild

 • Autor: PAP
 • 08 lut 2013 14:55

Spółka Dressler przejmuje sieć Weltbild

- Do końca marca 33 polskie księgarnie Weltbildu zostaną przejęte przez firmę Dressler - spółkę z grupy Ipopema, działającą m.in. na rynku księgarskim. Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży wydawnictwa Świat Książki - poinformowała w piątek firma Weltblild.

REKLAMA

W grudniu 2012 r. niemiecka grupa wydawnicza Verlagsgruppe Weltbild, właściciel jednego z największych polskich wydawnictw - Świata Książki - ogłosiła decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku i zamiarze znalezienia nabywcy poszczególnych aktywów firmy. W piątek ogłoszono, że jest nabywca sieci księgarń.

"Do końca marca 33 księgarnie oraz 3 franczyzy Weltbildu zostaną przejęte przez działającą m.in. na rynku księgarskim spółkę Dressler. Udziałowcem spółki jest Ipopema Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych 44. Firma tym samym przejmie również umowy najmu lokali. Nowy właściciel wyraża chęć kontynuowania współpracy z częścią obecnych pracowników sprzedanych placówek. Do czasu przeprowadzenia rebrandingu latem br., nabywca zachowa prawo do używania nazwy obydwu marek - Weltbild oraz Świat Książki" - napisano w rozesłanym do mediów komunikacie.

Rzecznik prasowy Weltbildu Patrycja Narożna dodała, że sprzedaż sieci księgarń Weltbild nie ma nic wspólnego z ewentualną sprzedażą wydawnictwa. "Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży tak wydawnictwa Świat Książki i sklepu internetowego Weltbild.pl, jednak ich potencjalnym nabywcą nie musi być firma Dressler - nowy właściciel sieci księgarń Weltbild" - podkreśla Narożna.

"Komunikację z klientami przez najbliższe tygodnie będzie wspierał Weltbild w swoich kanałach elektronicznych (wysyłka sms-ów i newsletterów). Sklepy pozostaną sprofilowane na działalność księgarską, jednak ostateczna decyzja dotycząca asortymentu należy do nowego właściciela" - czytamy w komunikacie.

Kwota transakcji nie została podana.

W przeprowadzonej pod koniec stycznia rozmowie z PAP Gunther Gerlach, prezes zarządu firmy Weltbild powiedział, że na decyzję o wycofaniu się firmy z działalności w Polsce złożyło się kilka niezależnych czynników zewnętrznych oraz ogólna kondycja polskiego oddziału firmy, w tym prognozowany scenariusz jej dalszego rozwoju. "Sytuacja rynkowa w branży - tak w kraju, jak i za granicą - jest bardzo trudna. Polska firma nie przynosi zysków i nic nie wskazuje na znaczące polepszenie sytuacji w 2013 roku. Dlatego niemiecka firma matka Verlagsgruppe Weltbild nie chcąc dłużej równoważyć strat, jakie przynosi Weltbild Polska, podjęła decyzję o zakończeniu wszystkich operacji biznesowych w Polsce. Wydawnictwo Świat Książki - pomimo tego, że jest renomowaną marką i zdobywa prestiżowe nagrody - nie spełnia zakładanych przez nas założeń biznesowych. Rynek książki w Polsce nie rozwija się zgodnie z naszymi oczekiwaniami i wciąż sprzedajemy mniej książek niż zakładaliśmy" - mówił Gerlach.

 • 1
 • 2
 • wkurwiony 2013-09-25 16:36:41
  niestety dane zostały przejęte i już jakies syfiaste reklamy przychodza na domowe adresy.. to jest mafia normalnie
 • Bellissima 2013-05-20 11:57:29
  Bardzo interesujący jest dalszy los całej bazy danych wszystkich Klubowiczów. Ciekawe komu i za ile została sprzedana bez wiedzy właścicieli tych danych. Jak to się ma do ustawy o ochronie danych i co na to nasze służby. Przeciez to tysiące, jeśli nie miliony danych osobowych
 • WK 2013-02-15 23:16:52
  no tak, regionalny wszystko widzi to jest niebezpieczny :kraść nie można, trzeba chodzić do pracy, i nadążać za wyznaczonymi celami. A leniwce z SK tego nie lubią.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA