PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spółki odzieżowe i obuwnicze ulubieńcami inwestorów na GPW

  • Autor: PAP
  • 22 lip 2015 21:33

Spółki odzieżowe i obuwnicze ulubieńcami inwestorów na GPW fot. Shutterstock

Kursy niektórych spółek odzieżowych i obuwniczych w ostatnim roku wzrosły na GPW o blisko 100 proc. Analitycy oceniają, że w przypadku Monnari wzrosty powinny być kontynuowane, jest też szansa na zwyżki akcji Vistuli. Korektą objęte mogą zostać z kolei akcje Bytomia. Gino Rossi i Redan znajdują się w trendzie bocznym.

REKLAMA

W ciągu roku notowania mniejszych spółek odzieżowych i obuwniczych w większości wzrosły o kilkadziesiąt procent. Redan i Monnari podrożały o prawie 90 proc., Vistula o ok. 40 proc. Absolutnym liderem zwyżek był Bytom, którego papiery podrożały w ciągu 12 miesięcy o prawie o 200 proc.

NA AKCJACH BYTOMIA MOŻLIWA KOREKTA

W ocenie analityków obraz techniczny spółki Bytom wskazuje na możliwą korektę. "Przez ostatnie miesiące mieliśmy wzrosty kursu, ale wczorajsza świeczka z długim górnym cieniem na wykresie spółki jest stosunkowo brzydka. Poprzednio podobna taka świeca z początku maja rozpoczęła kilkutygodniowy ruch korekcyjny" - powiedział PAP Przemysław Smoliński, analityk DM PKO BP.

"Potwierdzeniem rozpoczęcia korekty na Bytomiu będzie spadek poniżej wczorajszego minimum w okolicach 3 zł" - dodał. W środę kurs spada o 2,6 proc. do 3,02 zł.

TREND WZROSTOWY MONNARI NIE JEST ZAGROŻONY

Prawie 1 proc., do 15,5 zł traci Monnari, ale w przypadku tej spółki dalsze wzrosty wydają się na razie niezagrożone.

"Monnari jest w długoterminowym trendzie wzrostowym, który zaczął się mocną falą impulsu w 2013 roku. Udało się potem zanegować szczyty z 2010 roku, które były ostatnim elementem przeceny zaczętej w trakcie kryzysu. Ten trend nie jest, jak na razie, w żaden sposób zagrożony" - powiedział PAP Tomasz Kolarz, analityk BM Banku BPH.

Wskazał, że od lutego kurs spółki konsoliduje się przy maksimach ruchu wzrostowego, co świadczy o sile strony kupującej, zwłaszcza, że wybicie potwierdzone było wyższym wolumenem obrotu.

"Wskaźniki techniczne pokazują przewagę strony kupującej, ale pierwszym poziomem, który, jak zostanie pokonany, otworzy drogę do dalszych zwyżek to 16,20 zł, czyli podwójne szczyty z kwietnia i maja" - powiedział Kolarz.

Jego zdaniem najbliższy techniczny przystanek dla kursu Monnari to okolice 20,60 zł. "To maksima odbicia z września 2008 roku. Pierwszy docelowy poziom w ramach dalszego ruchu wzrostowego" - powiedział analityk.

Zauważył jednocześnie, że kurs spółki trochę odskoczył od linii trendu wzrostowego od 2013 roku i przez jakiś czas możliwy będzie ruch boczny.

PRZEŁAMANIE 2,45 ZŁ NA VISTULI BĘDZIE POTWIERDZENIEM WZROSTÓW

 Od początku lipca o ok. 18 proc. wzrósł kurs Vistuli.

W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla PAP prezes Grzegorz Pilch mówił, że drugi kwartał był dla spółki bardzo dobry. Liczy na udane drugie półrocze i osiągnięcie zapisanego na ten rok w programie motywacyjnym celu minimum 24 mln zł zysku netto.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA