PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spór najemców z właścicielem Portu Łódź

  • Autor: Rzeczpospolita
  • 12 lis 2012 10:25

Spór najemców z właścicielem Portu Łódź

Najemcy centrum handlowego Port Łódź prowadzą spór z właścicielem obiektu - spółką Inter Ikea. Na łamach dziennika „Rzeczpospolita" twierdzą, że czynsz trudno było udźwignąć, bo galerię odwiedzało mało klientów, brakowało bankomatów, aranżacja wnętrz była niedokończona, a akcja reklamowa była źle przeprowadzona.

REKLAMA

Redakcja „Rzeczpospolitej" podaje przykład jednego z najemców, który w Porcie Łódź prowadził sklep odzieżowy o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Czynsz za sklep wynosił ponad 40 euro za mkw. Nie dał rady udźwignąć tej stawki, a do listy zarzutów dodaje jeszcze, że jego placówka zlokalizowana była w sąsiedztwie patio, które pierwotnie miało być centrum rozrywkowym obiektu. Patio zostało jednak przeszklone, a sklep znalazł się w ślepej alejce. Zadłużenie rosło. Ikea zdecydowała się wypowiedzieć umowę najmu, żądając spłaty zadłużenia i kary umownej w wysokości rocznego czynszu. Sprawa przed sądem ma odbyć się w przyszłym roku - czytamy w Rzeczpospolitej.

Rzeczniczka koncernu Ikea Izabela Sawicka zapewnia jednak dziennik „Rzeczpospolita", że Port Łódź powstał zgodnie z projektem, który się nie zmienił i został przekazany najemcom. Przedstawicielka właściciela centrum handlowego nie zgadza się również z zarzutem, że obiekt był źle promowany.

Ikea informuje, że w Porcie Łódź działa 146 lokali handlowych. Oznacza to, że ok 10 proc. powierzchni obiektu jest niewynajęte. W dniu otwarcia galerii (marzec 2010 r.) działało 116 lokali, z czego w 100 działalność jest prowadzona do dziś - czytamy w Rzeczpospolitej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA