PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spowolnienie gospodarcze przyspieszyło dojrzewanie rynku handlowego w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 gru 2012 10:22

Spowolnienie gospodarcze przyspieszyło dojrzewanie rynku handlowego w Polsce

Na tle innych europejskich krajów polska gospodarka wciąż prezentuje się znacznie lepiej, choć i nad Wisłą w 2012 roku dało się odczuć spowolnienie gospodarcze. Jego negatywne konsekwencje są oczywiste, jednak warto podkreślić, że trudności przyspieszyły dojrzewanie rynku handlowego w Polsce - mów Agata Brzezińska, Country Manager Neinver Polska.

REKLAMA

Zdaniem Agaty Brzezińskiej zarządcy nieruchomościami i najemcy są dziś bliżej siebie niż kiedykolwiek, a partnerska współpraca wynika z dominującej po obu stronach rozwagi, której konsekwencją są m.in. przedłużające się negocjacje dotyczące umów. - Doświadczeni gracze rynkowi świetnie wiedzą, że rynek handlowy to delikatny system naczyń połączonych, w którym myślenie o wspólnym celu pozwala na sukces każdej ze stron - mówi przedstawicielka firmy Neinver.

Spółka Neinver 10 lat temu uruchomiła pierwsze w Polsce centrum outlet w warszawskim Ursusie. Od tego czasu zbudowała sieć centrów wyprzedażowych Factory. - Choć czasy są trudne, właśnie teraz kończymy budowę piątego już outletu - Factory Warszawa Annopol. W przyszłym roku oddamy również do użytku naszą sztandarową inwestycję - Galerię Katowicką - wylicza Agata Brzezińska. - To obecnie najlepszy na polskim rynku przykład projektu handlowego przyszłości - uszytego na miarę pod lokalizację w ścisłym centrum największej w kraju aglomeracji, łączącego funkcje handlowe, rozrywkowe i transportowe - podkreśla. W ramach Galerii Katowickiej, która zostanie otwarta w 2013 r., już teraz działa dworzec kolejowy z którego rocznie będzie korzystać kilkanaście mln podróżnych. Po Nowym Roku otwarty zostanie podziemny terminal autobusowy, który również będzie częścią wielofunkcyjnego kompleksu Galerii Katowickiej.

- Trudno porównać jakikolwiek inny projekt z tą unikalną galerią handlową, znajdującą się w doskonałej lokalizacji z rozbudowaną i szeroką gamą najemców i zapleczem komunikacyjnym. Dla realizacji takich inwestycji można znaleźć zarówno stabilnych inwestorów, jak i sprawdzonych najemców, którzy zapewnią przyszłym klientom wszystko, czego będą potrzebowali. Dzisiaj pewność powodzenia mają jedynie projekty wykorzystujące wszystkie aspekty miejsca i jego potencjału - podkreśla Brzezińska.

Jak dodaje konsumenci stawiają przed właścicielami galerii handlowych coraz wyższe wymagania, czego najlepszym dowodem są obecnie prowadzone, liczne przebudowy i rozbudowy starszych obiektów, zazwyczaj połączone z wymianą najemców, czasami również z rewolucyjnymi zmianami strategii marketingowej. W roku 2013 i kolejnych można oczekiwać kontynuacji tego trendu, wymuszonego przez bardziej uniwersalne, konkurencyjne projekty najnowszej generacji.

- Należy się również spodziewać wzrostu znaczenie certyfikatów środowiskowych, o które zabiegają od jakiegoś czasu centra handlowe. Dbałość o odpowiedzialne budownictwo i ekologię, potwierdzone certyfikatami BREEAM, powoli stają się standardem - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA