PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spowolnienie w branży przyczyną słabszego półrocza Solara

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2012 13:50

Spowolnienie w branży przyczyną słabszego półrocza Solara

Słabsze niż przed rokiem wyniki finansowe spółki wiążą się ze spowolnieniem w branży - poinformowali przedstawiciele Solara. Firma utrzymuje jednak wysokie marże i wysoką w porównaniu do konkurencji rentowność brutto.

REKLAMA

Solar Company odnotował w pierwszej połowie roku przychody ze sprzedaży w wysokości 72,3 mln złotych. Jest to o 12 mln złotych mniej (14,1 proc.), niż przed rokiem. Spadł również wskaźnik EBITDA (do 18,4 mln złotych). Zysk netto wynosi prawie 13 mln złotych.

- Pierwsze półrocze tego roku, a szczególnie koniec tego półrocza, było trudnym okresem dla branży. Zaobserwowaliśmy spadek liczby klientów w naszych salonach, którzy częściej wybierali emocje sportowe związane z EURO 2012, niż zakupy w centrach handlowych. W celu przyciągnięcia klientów do swoich sklepów, nasi konkurenci wcześniej niż w poprzednich latach zdecydowali się na rozpoczęcie akcji wyprzedażowych. W efekcie my również wcześniej niż zwykle rozpoczęliśmy letnie wyprzedaże, co nie pozostało bez wpływy na nasze wyniki finansowe. Odnotowaliśmy spadek w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku na poziomie przychodów i zysków, jednak udało nam się osiągnąć wzrost rentowności brutto na sprzedaży do 75% oraz wysoką rentowność netto na poziomie blisko 18% - powiedział Stanisław Bogacki, prezes zarządu Solar Company S.A.

Dzięki zmniejszeniu kosztów sprzedanych towarów o 26 proc. firmie udało się zwiększyć rentowność brutto z 71 do 75 proc. Sama rentowność netto wyniosła w I półroczu 18 proc.

Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, strategia spółki nadal opierać się będzie na rozwoju marki Solar, ekspansji na rynki zagraniczne, poprawę efektywności sprzedaży oraz rozwój sieci sprzedaży w Polsce.

Zarząd Solara nie wyklucza również osiągnięcia prognoz na cały rok. Przypomnijmy, że plany spółki mówiły o przychodach ze sprzedaży 201 mln złotych (190 mln zł w 2011 roku) oraz zysku netto 57 mln złotych (przy 52 mln zł w 2011 roku).

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA