PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprzedaż Galerii Tęcza jedną z trzech największych transakcji w I kwartale

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 maj 2012 10:35

Według raportu firmy Jones Lang LaSalle, sprzedaż Galerii Tęcza w Kaliszu przez Rank Progress SA to jedna z trzech największych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w Polsce w I kwartale 2012 roku. Wartość sprzedaży wyniosła 37 mln euro netto.

REKLAMA

Grupa Kapitałowa Rank Progress SA zawarła umowę sprzedaży kaliskiej Galerii Tęcza z jedną z firm z portfela funduszy Blackstone Real Estate 8 lutego br. Obiekt, otwarty 22 października 2011 roku, został zrealizowany za ok. 111,5 mln zł. Kwota transakcji to 37 mln euro netto. Tylko po miesiącu funkcjonowania galerię odwiedziło pół miliona klientów.

Transakcja sprzedaży Galerii Tęcza była kolejną dużą umową sfinalizowaną przez Rank Progress w ostatnim roku działalności. Całkowita wartość sprzedanych w tym okresie przez legnicką firmę nieruchomości wyniosła ponad 580 mln zł. Największy przychód zapewniła spółce dotychczas sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu. Wartość tej umowy to 44 mln euro netto.

W latach 2001-2012 Rank Progress oddał do użytku 24 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 296,5 tys. mkw. oraz 7 własnych galerii handlowych, o łącznej powierzchni 153,7 tys. mkw.

 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA