PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprzedaż Galerii Twierdza jedną z największych tegorocznych transakcji handlowych w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2011 12:40

Według raportu firmy Jones Lang LaSalle, sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu przez Rank Progress SA to jedna z trzech największych transakcji na rynku nieruchomości handlowych w Polsce w 2011 roku. Wartość umowy wyniosła 44 mln euro netto.

REKLAMA

Grupa Kapitałowa Rank Progress SA zawarła umowę sprzedaży zamojskiej Galerii Twierdza ze spółką połączoną z funduszem Blackstone Real Estate 1 września br. Obiekt, otwarty w maju tego roku, został zrealizowany za ok. 90 mln zł. Transakcja opiewała na kwotę 44 mln euro netto, czyli ok. 180 mln zł. Zysk z inwestycji, ujęty przez Grupę Kapitałową, wyniósł 90 mln zł.

- Dane z raportu Jones Lang LaSalle są dowodem na to, że podążamy we właściwym kierunku. Dbamy o to, by nasze inwestycje były dobrze przygotowane i, dzięki temu, atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Podczas otwarcia galerii w Zamościu obiekt odwiedziło 55 tys. osób, w mieście liczącym 60 tys. mieszkańców. Wiemy, że centrum nadal ma wysoką odwiedzalność, a najemcy są zadowoleni z obrotów. To oznacza, że średniej wielkości miasta mają ogromny potencjał rozwojowy, a nasza strategia się sprawdza. Inwestorzy to doceniają, wiedząc, że nasze projekty są przemyślane i tak skrojone, by przynosić realne korzyści - mówi Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Galeria w Zamościu była drugim obiektem sprzedanym przez Rank Progress w 2011 roku. W maju spółka zależna od Rank Progress sprzedała spółce powiązanej z funduszem Blackstone Real Estate Galerię Twierdza I oraz Park Handlowy Twierdza II w Kłodzku za 149 mln zł netto. Zysk z wyceny, ujęty przez Grupę Kapitałową, wyniósł 48 mln zł.

W kwietniu natomiast Grupa Kapitałowa Rank Progress podpisała z Amerykanami przedwstępną umowę sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu, której otwarcie odbyło się w październiku. Sprzedaż obiektu ma zostać sfinalizowana do 30 grudnia br. Kwotę transakcji ustalono na 39,8 mln euro netto. Ostateczna cena sprzedaży centrum może ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA