PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprzedaż LFL Grupy Carrefour w Polsce spadła

  • www.portalspozywczy.pl
  • 10 kwi 2014 13:42

Francuska Grupa Carrefour zanotowała nieznaczny spadek sprzedaży LFL w Polsce w pierwszym kwartale 2014 roku - dowiedział się portalspozywczy.pl.

REKLAMA

Cała Grupa Carrefour odnotowała sprzedaż w pierwszym kwartale 2014 roku na poziomie 19,8 miliarda euro, co oznacza wzrost organiczny o 3,7 proc. (z wyłączeniem efektu paliw i wyłączeniem efektu przesunięcia świąt), ale spadek o 3,7 proc. z uwzględnieniem obecnych kursów walutowych.

- W Polsce inflacja wyniosła ok. 1,0 proc., a dodatkowo na wyniki w tym kraju wpłynęły efekty promocji, więc nasza działalność w tak konkurencyjnym otoczeniu przyniosła nieznacznie negatywne zachowanie sprzedaży LFL. To był niski, jednocyfrowy spadek procentowy - mówi szef całej Grupy Carrefour Georges Plassat.

- W ostatnim kwartale 20113 roku kupiliśmy też w Polsce supermarkety Rast i mogę powiedzieć, że tu idzie nam bardzo dobrze - dodaje.

Pod koniec grudnia 2013 roku francuska Grupa Carrefour zarządzająca w Polsce siecią ponad 600 sklepów przejęła sieć supermarketów RAST, która ma 10 sklepów w Olsztynie.

Carrefour Polska należy w 100 proc. do Grupy Carrefour, która jest numerem jeden wielkiej dystrybucji w Europie i numerem dwa na świecie.

Z dniem 1 stycznia 2014 roku stanowisko prezesa Carrefour Polska objął Guillaume de Colonges. Zastąpił on dotychczasowego prezesa - Jean Anthoine.

W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w Polsce. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się w wielu formatach.

Pod szyldem Carrefour działa w Polsce ponad 600 sklepów, są to: hipermarkety, supermarkety oraz sklepy franczyzowe. Carrefour jest także właścicielem i zarządcą 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach. Ponadto Carrefour oferuje usługi finansowe i jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA