PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprzedaż Małpki poważnie wpłynie na bilans Czerwonej Torebki

  • dlahandlu.pl
  • 21 sty 2015 08:20

Po transakcji sprzedaży 100 proc. akcji Małpki przez Czerwoną Torebkę na rzecz Forteam Investments Limited suma bilansowa Czerwonej Torebki obniży się o około 15 proc.

REKLAMA

Zarząd Czerwonej Torebki wskazuje, że Małpka odpowiada za 47 proc. skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Grupy oraz 51 proc. straty netto.

"Liczba akcji spółki Małpka, które mają zostać zbyte w toku realizacji transakcji wyniesie 30.241.152 akcji, o wartości nominalnej 1 złoty każda akcja; podmiot, który nabyć ma akcje Małpka spółka akcyjna sprzeda na rzecz spółki lub podmiotu z grupy kapitałowej spółki wszystkie posiadane przez niego akcje spółki, tj. 12.138.439 akcji, o wartości nominalnej 20 groszy każda akcja, co stanowi 16,18 % udziału w kapitale zakładowym spółki, za cenę wynoszącą 37.629.160,90 zł, która to cena zapłacona zostanie przez jej potrącenie z częścią ceny sprzedaży akcji spółki Małpka spółki akcyjnej" " - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, w grudniu ub. roku Czerwona Torebka zawarła z cypryjską spółką Forteam Investments Limited przedwstępna umowę sprzedaży 100% akcji Małpka SA. Wartość transakcji wynosi 362,34 mln zł.

 

 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA