PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprzedaż sieci IKEA w Polsce wyniosła blisko 2 mld zł

 • Autor: Propertynews.pl
 • 23 sty 2013 13:23

Sprzedaż sieci IKEA w Polsce wyniosła blisko 2 mld zł

IKEA ogłosiła wyniki za rok finansowy 2012 (trwający od 1 września 2011 roku do 31 sierpnia 2012 roku). Przychody ze sprzedaży na świecie (uwzględniając wyniki osiągnięte w nowo otwartych sklepach) wzrosły aż o 9,5 proc. i wyniosły 27 mld euro. Zysk netto IKEA wyniósł natomiast 3,2 mld euro, co oznacza wzrost o 8 proc. w porównaniu z 2011 rokiem. Podobnie jak w ubiegłym roku finansowym, Polska znalazła się na trzecim miejscu, po Rosji i Chinach, pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży produktów IKEA na świecie. Przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 12,2 proc. i osiągnęły poziom 1,91 mld zł.

REKLAMA

Jak zapewnia spółka, tak dobre rezultaty Grupy IKEA to wynik zwiększenia wolumenu sprzedaży oraz dalszych działań mających na celu obniżanie kosztów działalności firmy. W roku finansowym 2012 IKEA kontynuowała również obniżanie cen dla klientów przy jednoczesnej poprawie jakości produktów. W ciągu minionej dekady ceny w IKEA zmniejszyły się o ponad 20 proc.

- Idea biznesowa IKEA nabiera obecnie coraz większego znaczenia i dziś jest bardziej istotna niż kiedykolwiek. Ludzie na całym świecie coraz bardziej doceniają pięknie zaprojektowane, funkcjonalne meble i inne rozwiązania dla domu, które oferujemy w przystępnych cenach. W roku finansowym 2012 IKEA zanotowała wzrost na wszystkich rynkach, na których działamy. Największy wzrost osiągnęliśmy w Chinach, Rosji i Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Na całym świecie otworzyliśmy 11 nowych sklepów i zatrudniliśmy 8 000 nowych pracowników - powiedział Mikael Ohlsson, prezes i dyrektor zarządzający Grupy IKEA.

Obecnie w grupie IKEA pracuje 139 000 osób, a 47 proc. kadry zarządzającej stanowią kobiety. Wraz z początkiem 2013 roku stanowisko dyrektora sieci sklepów IKEA w Polsce objęła Evelyn Higler.

Zyski osiągnięte przez Grupę IKEA w roku finansowym 2011 zostały zainwestowane w budowę nowych oraz rozwój istniejących sklepów, a także stworzenie ponad 2 tys. nowych produktów i usług, jeszcze lepiej odpowiadających potrzebom klientów oraz w sklep internetowy. Firma poczyniła również znaczące inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym głównie zakup farm wiatrowych oraz panele słoneczne. Obecnie IKEA produkuje energię odnawialną na poziomie odpowiadającym 1/3 całkowitego zużycia energii przez firmę.

Inwestycje w Polsce objęły rozpoczęcie budowy nowego, większego sklepu we Wrocławiu. W 2012 roku odbyło się również uroczyste otwarcie kompleksu produkcyjnego Swedspan, należącego do Grupy IKEA, w gminie Orla, który obejmuje zakład produkujący ultra-cienkie płyty HDF (płyty drewnopochodne o dużej gęstości), tartak oraz zakład, w którym płyty są przycinane na wymiar i foliowane. Na rok finansowy 2013 zaplanowano rozpoczęcie rozbudowy i modernizację Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, rozpoczęcie budowy nowego sklepu IKEA wraz z dwupoziomowym centrum handlowym w Lublinie, a także otwarcie magazynu zewnętrznego w Katowicach.

 • 1
 • 2
 • bromberg 2013-01-27 12:07:01
  A kiedy w Bydgoszczy?
  Bydgoszcz 365 tys ludzi, tzw sypialnie pod miastem 50 tys
  w poblizu 50 km od Bydgoszczy , Inowrocław 100 tys i Torun 200 tys, CZYLI RAZEM 700 tys ludzi i nic sie nie dzieje w sprawie budowy na terenie wykupionym prze Ikea

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA