PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprzedaż sieci IKEA w Polsce wyniosła blisko 2 mld zł

 • Autor: Propertynews.pl
 • 23 sty 2013 13:23

Sprzedaż sieci IKEA w Polsce wyniosła blisko 2 mld zł

IKEA ogłosiła wyniki za rok finansowy 2012 (trwający od 1 września 2011 roku do 31 sierpnia 2012 roku). Przychody ze sprzedaży na świecie (uwzględniając wyniki osiągnięte w nowo otwartych sklepach) wzrosły aż o 9,5 proc. i wyniosły 27 mld euro. Zysk netto IKEA wyniósł natomiast 3,2 mld euro, co oznacza wzrost o 8 proc. w porównaniu z 2011 rokiem. Podobnie jak w ubiegłym roku finansowym, Polska znalazła się na trzecim miejscu, po Rosji i Chinach, pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży produktów IKEA na świecie. Przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 12,2 proc. i osiągnęły poziom 1,91 mld zł.

REKLAMA

Jak zapewnia spółka, tak dobre rezultaty Grupy IKEA to wynik zwiększenia wolumenu sprzedaży oraz dalszych działań mających na celu obniżanie kosztów działalności firmy. W roku finansowym 2012 IKEA kontynuowała również obniżanie cen dla klientów przy jednoczesnej poprawie jakości produktów. W ciągu minionej dekady ceny w IKEA zmniejszyły się o ponad 20 proc.

- Idea biznesowa IKEA nabiera obecnie coraz większego znaczenia i dziś jest bardziej istotna niż kiedykolwiek. Ludzie na całym świecie coraz bardziej doceniają pięknie zaprojektowane, funkcjonalne meble i inne rozwiązania dla domu, które oferujemy w przystępnych cenach. W roku finansowym 2012 IKEA zanotowała wzrost na wszystkich rynkach, na których działamy. Największy wzrost osiągnęliśmy w Chinach, Rosji i Polsce, a także w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Na całym świecie otworzyliśmy 11 nowych sklepów i zatrudniliśmy 8 000 nowych pracowników - powiedział Mikael Ohlsson, prezes i dyrektor zarządzający Grupy IKEA.

Obecnie w grupie IKEA pracuje 139 000 osób, a 47 proc. kadry zarządzającej stanowią kobiety. Wraz z początkiem 2013 roku stanowisko dyrektora sieci sklepów IKEA w Polsce objęła Evelyn Higler.

Zyski osiągnięte przez Grupę IKEA w roku finansowym 2011 zostały zainwestowane w budowę nowych oraz rozwój istniejących sklepów, a także stworzenie ponad 2 tys. nowych produktów i usług, jeszcze lepiej odpowiadających potrzebom klientów oraz w sklep internetowy. Firma poczyniła również znaczące inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym głównie zakup farm wiatrowych oraz panele słoneczne. Obecnie IKEA produkuje energię odnawialną na poziomie odpowiadającym 1/3 całkowitego zużycia energii przez firmę.

Inwestycje w Polsce objęły rozpoczęcie budowy nowego, większego sklepu we Wrocławiu. W 2012 roku odbyło się również uroczyste otwarcie kompleksu produkcyjnego Swedspan, należącego do Grupy IKEA, w gminie Orla, który obejmuje zakład produkujący ultra-cienkie płyty HDF (płyty drewnopochodne o dużej gęstości), tartak oraz zakład, w którym płyty są przycinane na wymiar i foliowane. Na rok finansowy 2013 zaplanowano rozpoczęcie rozbudowy i modernizację Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, rozpoczęcie budowy nowego sklepu IKEA wraz z dwupoziomowym centrum handlowym w Lublinie, a także otwarcie magazynu zewnętrznego w Katowicach.

 • 1
 • 2
 • bromberg 2013-01-27 12:07:01
  A kiedy w Bydgoszczy?
  Bydgoszcz 365 tys ludzi, tzw sypialnie pod miastem 50 tys
  w poblizu 50 km od Bydgoszczy , Inowrocław 100 tys i Torun 200 tys, CZYLI RAZEM 700 tys ludzi i nic sie nie dzieje w sprawie budowy na terenie wykupionym prze Ikea


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA