PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sprzedaż Tesco ciągle spada

  • www.portalspozywczy.pl
  • 23 paź 2014 09:37

Firma Tesco opublikowała wyniki finansowe za I półrocze br. Znaczny spadek dotyczy m.in. wyników sprzedażowych sieci, które w Polsce spadły o 1 proc. w stosunku do I połowy 2013 roku.

REKLAMA

Zdaniem Lewisa, najważniejsze dla Tesco są w tej chwili trzy priorytety: odzyskanie konkurencyjności na terenie Wielkiej Brytanii (w I pół. sprzedaż LFL na tym rynku spadła o 4,6 proc.), wzmocnienie bilansu, oraz odbudowa zaufania i przejrzystości marki.

W I półroczu ogólna sprzedaż Tesco like-for-like wyniosła 34 mld funtów, co przy zmiennym kursie wymiany oznacza spadek o 4,4 proc. W Polsce sprzedaż porównywalna LKL z VAT spadła natomiast o 1 proc. (w I kw. - wzrost o 0,5 proc., w II kw. spadek o 2,4 proc.), czyli mniej niż w całej Europie (- 1,8 proc.).

Mimo generalnie słabych wyników, Ryszard Tomaszewski, prezes Tesco Polska dostrzega pewne pozytywy. - cieszy się z postępów w obszarze komunikacji sieci z klientami. - Ostatnie sześć miesięcy to duży krok naprzód w obszarze komunikacji z naszymi klientami. Dajemy im gwarancję 100 proc. satysfakcji dla produktów marki własnej, rozwijamy nowe produkty, oferujemy lepsze i wygodniejsze zakupy - wylicza szef Tesco Polska. - W tym roku mocno postawiliśmy także na rozwój segmentu sprzedaży z wykorzystaniem internetu. Naszym celem jest bycie liderem multiformatowego handlu w kraju - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA