PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Starbucks ma dobre wyniki za I kwartał 2013 roku

  • www.portalspozywczy.pl
  • 29 sty 2013 14:19

Starbucks Coffee zaprezentował dobre wyniki za I kwartał 2013 roku fiskalnego. Sprzedaż wzrosła o 11 proc. rdr do 3,8 mld dol., a zyski były wyższe o 14 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. i wyniosły 0,57 dolarów za akcję. Dokładnie takie były oczekiwania analityków.

REKLAMA

Jak podał Starbucks, dobre wyniki zostały osiągnięte na rodzimym, amerykańskim rynku. Tam sprzedaż wzrosła o 7 proc., co zachęca firmę do otwierania kolejnych kawiarni w USA.

Starbucks osiągnął bardzo zadowalające wyniki w Azji, w szczególności w Chinach. W tym regionie firma zanotowała 11-proc. wzrost przychodów, do 214 mln dol. W Chinach rozwój kawiarnianej sieci następuję bardzo szybko. - Chiny pozostają najważniejszą szansą na rynku w tym regionie, i jest na dobrej drodze do stania się naszym drugim największym światowym rynkiem w 2014 roku. Dzisiaj mamy w tym kraju ponad 700 lokali, a chcemy ich mieć 1500 w ponad 70 miastach w 2015 roku - podał Starbucks w raporcie kwartalnym.

Gorzej wygląda sytuacja Starbucks w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), gdzie sprzedaż sieci w I kwartale wzrosła zaledwie o 1 proc. rdr do 306,7 mln dol. Sieć kawiarni powiększono tam jedynie o siedem placówek. Jak tłumaczy firma, takiemu stanowi rzeczy winna jest głównie presja konkurencyjna w segmencie kawiarni, która jest znacznie silniejsza niż choćby w Azji oraz słaba sytuacja ekonomiczna.

Globalnie sieć Starbucks powiększyła się w ciągu trzech miesięcy o 212 placówek (w tym trzy kawiarnia na nowym rynku - w Indiach).

Kawiarnie Starbucks obecne są także w Polsce - od kwietnia 2009 roku. Obecnie sieć liczy 31 lokali w największych miastach Polski. W 2012 roku ruszyło 11 nowych placówek. Sieć prowadzona jest w ramach joint venture ze spółką Amrest.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA